Ostrovia popłynęła w Narwi

Dodano: 15 września 2023 06:25, Autor: Kacper Jaworowski

W środę 13 września rozgrywano IV rundę Pucharu Polski okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego. Mecz rozgrywany na stadionie w Ostrowi Mazowieckiej skończył się wysoką porażką gospodarzy.
W meczu IV rundy, a więc 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski, Ostrovia zmierzyła się u siebie z wiceliderem V ligi Narwią Ostrołęka. Na stadionie w Ostrowi Mazowieckiej, podobnie jak na innych arenach, pierwszy gwizdek rozbrzmiał o godz. 16:30.

Od początku gry Narew dyktowała swoje warunki. W 10. minucie obrońca Ostrovii zagrał piłkę ręką, a sędzia wskazał na "wapno". Do rzutu karnego podszedł Przemysław Olesiński i wykorzystał okazję. Drugi gol padł w 32. minucie, ponownie dla "niebiesko-czerwonych" i ponownie strzelił Olesiński. Tym razem otrzymał wrzutkę od Bartłomieja Ziemaka i zdobył bramkę głową. Kolejne minuty przynosiły kolejne sytuacje, których więcej miała Narew. W doliczonym czasie gry Kacper Ciecierski otrzymał prostopadłe podanie i podwyższył wynik na 0:3. Narew schodziła do szatni ze sporą zaliczką.

Na drugą połowę nie wyszedł bramkarz Kacper Stepnowski, a jego miejsce zajał ciekawy zawodnik - młodzieżowy reprezentant Uzbekistanu Amal Shavketov. Chwilę po przerwie po raz drugi "ugryzł" Ciecierski. Tym razem doszedł do długiej piłki i z ostrego kąta uderzył lewą nogą, kierując piłkę wprost do bramki, która przy okazji obiła jeszcze słupek. Trener gości Marcin Gałązka postanowił dokonać aż 5 zmian w 55. minucie meczu. Boisko opuścili Artur Bajor, Borys Ciężar, Damian Gałązka, Iwan Iżowski, Przemysław Olesiński i Bartłomiej Ziemak, a ich miejsce zajęli: doświadczony Karol Kamionowski oraz młodzi Bartosz Bieńkowski, Kacper Domian, Wiktor Krawczyk i Kelwin Pacheco. Dwóch zmienników zaprezentowało się naprawdę dobrze. Przy golu na 0:5 popisał się Wiktor Krawczyk, który przedryblował aż czterech naszych, a nastepnie wystawił piłkę Kacprowi Domianowi, który dopełnił formalności. Wynik meczu zamknął Bruno Vilela, który uderzył w okienko.

W ćwierćfinale Narew zmierzy się z Gladiatorem Słoszewo z Klasy A. Przed Ostrovią już tylko zmagania ligowe. Kolejny mecz "żółto-zieloni" rozegrają na wyjeździe z Koroną Szydłowo, która zajmuje 10. miejsce w tabeli. Mecz odbędzie się 17 września 2023 o godz. 13:00.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:6 Narew Ostrołęka
P. Olesiński 11' (k), 32', K. Ciecierski 45+2', 46', K. Domian 70', B. Vilela 85'

Zdjęcie poglądowe. Źródło: FreeImages/BananaStock

Małkinianie w półfinale!

15 września 2023, Kacper Jaworowski

Pełen emocji mecz rozegrał się na stadionie w Małkini Górnej. Rozstrzygnięcie przyniosły rzuty karne, a bohaterem meczu został bramkarz MKS-u Jakub Borowy, który obronił dwie "jedenastki".

Ostrowianki rozpoczęły sezon od porażki

14 września 2023, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Kobiecą drużynę Ostrovii opuściły trzy piłkarki. Z przebudowaną kadrą oraz niedużą ilością treningów, zawodniczki Michała Kacprzaka przystąpiły do rywalizacji z rezerwami Sportowej Czwórki Radom.

Iskra gładko pokonała SEMP-a

14 września 2023, Kacper Jaworowski

Na boisku w Zarębach Kościelnych SEMP Pogoń Siedlce zanotował najwyższą na ten moment ligową porażkę w sezonie.