MKS Małkinia triumfuje nad Hutnikiem Huta Czechy

Dodano: 17 listopada 2023 22:38, Autor: Kacper Jaworowski

Przed meczem odśpiewano hymn, a następnie piłkarze MKS-u Małkinia w starciu z Hutnikiem Huta Czechy, zwyciężyli wynikiem 3:1 w meczu pełnym emocji i zwrotów akcji.
14. kolejka ligi okręgowej, gr. Siedlce, przyniosła spotkanie pełne emocji. Piłkarze Rafała Marcyniuka w Święto Niepodległości na własnym stadionie rozegrali spotkanie z Hutnikiem Huta Czechy. Była to dobra okazja do przełamania się po dwóch porażkach.

Już w pierwszej połowie, dokładnie w 25. minucie, publiczność miała okazję do ekscytacji, gdy sędzia podyktował rzut karny na korzyść MKS Małkinia. Na linii jedenastu metrów pewny siebie stanął Michał Zawistowski i z precyzją umieścił piłkę w siatce, otwierając wynik meczu. Chociaż okazje pojawiały się z obu stron, to była jedyna bramka, którą przyszło oglądać w pierwszej połowie.

Druga połowa dostarczyła więcej emocji. W 63. minucie doszło do nietypowej sytuacji, gdy Przemysław Grudniak, zawodnik Hutnika, niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, podwyższając wynik gospodarzy. Wydawało się, że małkinianie mają wszystko pod kontrolą, jednak w 71. minucie sędzia ponownie podyktował rzut karny, tym razem dla drużyny Hutnika. Bartosz Jeleń, wykorzystał tę okazję i skierował piłkę do siatki, dając swojemu klubowi bramkę kontaktową. Jednak decydujący cios zadał Mateusz Puścian, który strzelając trzecią bramkę, zapewnił swojej drużynie zwycięstwo i ustalił wynik meczu na 3:1.

W następnej kolejce - ostatniej jesiennej - MKS zagra na wyjeździe z Fenixem Siennica. Fenix wygrał swój ostatni mecz z Podlasiem II Sokołów Podlaski i zajmuje 2. miejsce w tabeli. Małkinianie są na 5. miejscu. Zapowiada się więc ciekawy mecz na wysokim poziomie.

MKS Małkinia 3:1 Hutnik Huta Czechy
M. Zawistowski 25' (k.), P. Grudniak 63' (sam.), M. Puścian 89' - B. Jeleń 71' (k.)

Źródło zdjęcia: MKS Małkinia

Szachowi adepci zmierzyli się w VIII Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna (zdjęcia)

14 listopada 2023, Kacper Jaworowski

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina, odbył się VIII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna

Trzynasta kolejka pechowa dla małkinian. MKS przegrywa z Sępem

6 listopada 2023, Kacper Jaworowski

Piłkarze Rafała Marcyniuka złapali wysoką formę, jednak po wpadce w poprzedniej kolejce, chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Niestety to Sęp Żelechów upolował małkinian.

Świetna seria zakończona. MKS Małkinia przegrywa z Jabłonianką

31 października 2023, Kacper Jaworowski

Gorszy dzień musiał kiedyś nadejść. Małkinianom nie udało się przedłużyć passy zwycięstw do 7 spotkań.