Zacięty i pełen emocji pojedynek na parkiecie. Sokół przegrał z Isetią po dogrywce (wideo)

Dodano: 17 listopada 2023 23:15, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W rozegranym w środku tygodnia spotkaniu, ostrowski Sokół zmierzył się z Isetią Białołęka Warszawa. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było dogrywki. Ostatecznie podopieczni Marka Łodygi zakończyli mecz porażką 96:102.
Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, choć to przyjezdni szybko objęli prowadzenie, kontrolując grę przez większość czasu. Sokół w pierwszej kwarcie prezentował sinusoidalną formę - momenty świetnej gry przeplatały się z błędami, co przyczyniło się do aż 13 zmian prowadzenia. Obrona spisywała się całkiem dobrze, za to w ataku było wiele dobrych, lecz niewykorzystanych, sytuacji. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15:23 na korzyść Isetii. Determinacja "Sokołów" sprawiła, że w drugiej koszykarze Marka Łodygi odrobili straty i chociaż przegrywali już znacząco, to im bliżej końca spotkania, tym przewaga warszawiaków spadała. Ostrowskim koszykarzom udało się nawet objąć prowadzenie wynikiem 40:37. Przyjezdni zdołali jeszcze odpowiedzieć i druga kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy - 40:39.

Po przerwie emocje nie ustały. Druga połowa meczu toczyła się w podobnym tempie - błędy, walka oraz trafione rzuty naprzemiennie. Przed ostatnią kwartą goście prowadzili 66:58, a w kolejnych minutach utrzymywali przewagę. Niestety, mimo determinacji, licznych błędów i nietrafionych rzutów nie udało się odrobić strat. Emocje sięgnęły zenitu w ostatnich chwilach, gdy na 30 sekund przed końcem Sokół przegrywał 81:86. Wtedy błysnął Jakub Zabłocki, który najpierw wykorzystał dwa rzuty wolne, a następnie popisał się rzutem, który swój lot zakończył równo z syreną kończącą spotkanie. Jak się okazało, rzucił celnie, więc kibiców czekała dogrywka.

Dogrywka rozpoczęła się od wyjście na prowadzenie Isetii, dzięki rzutowi Patryka Jankowskiego za 2 pkt. Sokół zdołał się odgryźć i na chwilę wyjść na prowadzenie wynikiem 93:91. Niestety brak doświadczenia w decydujących momentach sprawił, że przeciwnicy wykorzystali swoje szanse skuteczniej. Dodatkowo, strata Adama Anusewicza na skutek faulu taktycznego w końcówce regulaminowego czasu gry ograniczyła ofensywne możliwości koszykarzy Marka Łodygi. Ostatecznie to Isetia wygrała dogrywkę 102:96.

W zespole Sokoła najwięcej punktów zdobył Jakub Zabłocki - 25. Drugi był Jan Tomaszewski - 17 pkt, a trzecim najlepszym rzucającym okazał się Dominik Groth, który podwyższył wynik o 16 pkt.

Najlepiej punktującymi w Isetii byli: Kacper Mościcki - 23 pkt, Patryk Jankowski - 20 pkt oraz Tomasz Rudko - 19 pkt.

Na kolejne spotkanie Sokół pojedzie do Pruszkowa, gdzie zmierzy się ze Zniczem Basket. Przyszli gospodarze wygrali swój ostatni mecz z Lublinianką KUL Basketball wynikiem 73:66 i z 19 punktami zajmują 2. miejsce w tabeli 2 ligi mężczyzn, gr. B. Zapowiada się ciężki pojedynek.

Sokół Ostrów Mazowiecka 96:102 Isetia Białołęka Warszawa
(15:23) (25:16) (18:27) (31:23) (7:13)

Źródło zdjęcia: FIBA LiveStats

Około 250 zawodników, kilka styli pływackich i mnogość emocji. PUKS Orka zaprasza do kibicowania i uczestnictwa w 21. edycji zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka.

Huśtawka emocji w spotkaniu Tura z Sokołem (wideo)

15 listopada 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Drugoligowi koszykarze Tura Basketu Bielsk Podlaski wygrali we własnej hali z Sokołem Ostrów Mazowiecka 86:70.

Dreszczowiec przy Trębickiego. Sokół pokonuje Profbud Legię Warszawa w emocjonującym meczu (wideo)

3 listopada 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W niezwykle wyrównanym i emocjonującym meczu koszykówki ostrowski Sokół zdołał pokonać silnego przeciwnika, Profbud Legia Warszawa, wynikiem 70:67.