Dalsza część spotkania była momentem, w którym autor osobiście przeczytał kilka swoich utworów. Również inni - pracowniczki biblioteki oraz zgromadzeni goście - mieli okazję zaprezentować poezję autora, z tomików "Wierszem pisane", "W poczekalni życia" oraz "Ot, tak". Ponadto publiczność aktywnie uczestniczyła w wydarzeniu, zadając pytania i rozmawiając z autorem.
Autor przyznał, że miał obawy co do wydawania swoich wierszy. - W ogóle nie wiedziałem jak to będzie przyjęte, natomiast jak już miałem książkę w ręku, to poczułem satysfakcję - mówił na temat pierwszej wydanej publikacji, tomiku "Wierszem pisane", Siemieniuk. - Przed wydaniem bardzo długo się zastanawiałem czy w ogóle się na to zdecydować, ale z drugiej strony, jak nie spróbuję, to nie będę wiedział. Pierwszy tom autora został dobrze przyjęty, efektem tego były kolejne książki.
Chociaż zaprezentowane tomiki są dla dorosłych, to Siemieniuk pisze również dla dzieci. - Łatwiej się pisze dla dorosłych, zdecydowanie - mówił sam autor. - Dla dorosłych wszystkiego nie muszę napisać, bo osoba dorosła sobie dopowie i myślę, że każdy, kto czyta te moje wiersze, każda osoba dorosła, inaczej je zinterpretuje, inaczej - bo czasami właśnie jest jakieś takie niedopowiedzenie - coś tam sobie dopowie, coś sobie wyobrazi i te wiersze mogą być właśnie jakby niedokończone, takie dające do myślenia. Natomiast dla dzieci, to musi być już wszystko jasne, musi jedno wynikać z drugiego, musi być sens, musi być rym - argumentował. Pierwszy tomik dla dzieci zostanie wydany w Dzień Dziecka, a więc 1 czerwca 2024.
Wiersze autora służą także jako teksty piosenek. Spotkaniu autorskiemu towarzyszyć miał recital poezji śpiewanej Witolda Radomskiego, który zna się osobiście z Piotrem Siemieniukiem i korzysta z jego wierszy w swoich utworach, jednak stan zdrowia nie pozwolił mu na uczestnictwo w wydarzeniu. Przybyli na spotkanie wysłuchali więc kilku utworów, dzięki udostępnionym w Internecie nagraniom.
Na koniec spotkania publiczność miała możliwość zakupienia najnowszego zbiorku poezji Piotra Siemieniuka. Dochód z sprzedanych w bibliotece tomików, został przekazany na rzecz fundacji dla zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady.
O autorze
Piotr Siemieniuk na co dzień jest lekarzem weterynarii i prowadzi prywatną praktykę weterynaryjną w Kosowie Lackim. Mimo zawodu, który nie pozwala na nadmiar wolnego czasu, Siemieniuk często poświęca wolną chwilę na pisanie wierszy. Dzieciństwo spędził w rodzinnej wsi Hołowienki (gm. Sabnie, pow. sokołowski), gdzie zaczęły powstawać jego pierwsze wiersze. Choć przez pewien czas były one skrywane w szufladzie, później prezentowane były rodzinie. Dziś wiersze autora stanowią inspirację dla wielu osób, skłaniając do refleksji nad życiem i przemijaniem.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.