W ramach kontraktów socjalnych będziemy obejmować wsparciem: usamodzielnianych wychowanków różnych form pieczy zastępczej, osoby niepełnosprawne oraz rodziców dzieci niepełnosprawnych. Realizując kontrakty socjalne uczestnicy projektu objęci są wsparciem indywidualnym i grupowym przez psychologa i doradcę zawodowego, mają możliwość ukończenia kursów komputerowych, językowych, prawa jazdy oraz szkoleń zawodowych. Osoby niepełnosprawne mają możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych. Uczestnikom projektu możemy również sfinansować koszty nauki.
Program aktywności lokalnej dedykowany jest do rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych wraz z tymi dziećmi jako otoczeniem. W ramach PAL rodzice zostaną objęci kompleksowym wsparciem psychologicznym, indywidualnym i grupowym. Regularnie odbywać się będą spotkania grupy wsparcia. Po indywidualnych konsultacjach z psychologiem jest możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, niezbędnych do poprawy funkcjonowania uczestnika projektu. W projekcie, jako otoczenie uczestników, mogą również brać udział dzieci, które mogą skorzystać z terapii logopedycznej, pedagogicznej oraz integracji sensorycznej.
Regulamin rekrutacji do udziału w Projekcie oraz wszystkie wzory dokumentów, które należy złożyć które należy złożyć w celu zgłoszenia się do udziału w Projekcie, zamieszczony jest na stronie internetowej PCPR (www.ostrowmaz.pcpr.pl). Szczegółowych informacji udzielają pracownicy zespołu projektowego w siedzibie PCPR oraz pod nr tel. (029) 645 53 98 wew. 24 lub 0530 718 919.
źródło zdj. PCPR
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.