Podczas Rady przedstawiono m.in. sprawozdanie z działalności, zaś tematem przewodnim było bezpieczeństwo. Radni omówili również najniebezpieczniejsze miejsca w mieście, które wymagają dodatkowych działań.
Następnym punktem sesji było głosowanie nad uchwałą w sprawie organizacji III Regionalnego Mazowieckiego Przystanku PaT w Ostrowi Mazowieckiej w 2014 roku. Uchwała poprzez którą Młodzieżowa Rada Miasta oficjalnie wspiera tą inicjatywę została przyjęta jednogłośnie.
W kolejnej części wypowiadali się zebrani goście, którzy jednogłośnie wyrazili uznanie dla działalności Rady oraz za zdobyte osiągnięcia w ostatnim czasie. Krótką przemowę wygłosił również płk Grzegorz Jach, pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego oraz autor programu "Profilaktyka a Ty". Nawołał on do wydarzeń, które mają się odbyć już w 2014 roku. Mowa tu o IX przystanku PaT, który z roku na roku poszerza swój zasięg w coraz to nowych miastach.
Na podsumowanie wystąpili dyrektorzy szkół, Dyrektor MDK oraz przedstawiciele młodzieży, którzy podkreślili, że rola, jaką odgrywają Młodzieżowa Rada Miasta oraz Ostrowska grupa PaT, jest bardzo ważna, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo w lokalnej społeczności.
Źródło zdj. UM Ostrów Maz.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.