"Dzień odkrywania talentów" to część projektu realizowanego do grudnia 2013 roku w gminach Kozienice i Małkinia Górna. Projekt "Każdy uczeń ma talent - ale jaki?" jest realizowany w ramach Działania 9.4 wysoko wykwalifikowanej kadry systemu oświaty - Projekt Operacyjny Kapitał Ludzki i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Brzmi bardzo poważnie i trochę niezrozumiale? Proszę się nie zrażać! Ta informacja to zaproszenie do wspaniałej zabawy. Uczniowie ze szkół w gminie Małkinia Górna, którzy z niego skorzystali i 26.10.13 r. przybyli do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Małkini na drugą edycję "Dnia odkrywania talentów" okazali się bardzo utalentowani.
Zajęcia zostały przygotowane przez pp. Sławomira Brynkiewicza, Annę Peradzyńską i Kingę Strzelecką ze Stowarzyszenia Edukacja i Nauka, Danutę Włodarczyk z ZOSziPO w Małkini Górnej oraz grono pedagogiczne i pracowników SP Nr 2. Formuła warsztatów była bardzo prosta - uczniowie podzieleni na 8 grup tematycznych mieli 2 godziny na przygotowanie pod kierunkiem instruktorów krótkiej, maksymalnie efektownej prezentacji.
Warsztaty teatralne poprowadził pan Rafał Swaczyna aktor, reżyser, założyciel teatru Scena KOTŁOWNIA z Ostrowi Maz. Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń ruchowych, oddechowych i relaksacyjnych. Reszta przygotowań została utajniona, ale wiadomo było, że zostanie zaprezentowana "Lokomotywa" J. Tuwima.
Grupa plastyczna pod opieką pani Joanny Sokołowskiej z SP w Kańkowie wykonując prace na temat "Piękno jest w nas" korzystała z różnych materiałów i technik plastycznych.
Uczestnicy warsztatów wokalnych pod kierownictwem pani Grażyny Długoborskiej z SP nr 2 przygotowali utwór z repertuaru grupy L.O. 27.
Na warsztatach kulinarnych pani Magdalena Figoń z Zespołu Szkół im. S. Staszica w Małkini zaproponowała młodzieży przygotowanie (nie)zwykłych kanapek.
Pani Ewa Jakubik z Zespołu Szkół w Prostyni poprowadziła młodzieżową orkiestrę, w składzie której znalazły się gitary, keyboard, fletnia Pana i eko-instrumenty perkusyjne.
Podopieczni pani Katarzyny Bujakowskiej przygotowali układ taneczny z elementami akrobatyki.
Nowością tegorocznej edycji "Dnia odkrywania talentów" były warsztaty stylizacji "Moda w stylu eko" poprowadzone przez panią Milenę Tomczuk.
Oprawę medialną zapewniła grupa młodych reporterów wspierana przez panią Hannę Chromińską.
Pokazy rozpoczął dynamiczny wjazd "Lokomotywy". Symboliczna scenografia i ograniczenie do minimum rekwizytów sprawiło, że widzowie skoncentrowali się na słowach i gestach młodych aktorów. Znany wiersz zabrzmiał świeżo, nowocześnie i radośnie.
Grupa plastyczna przygotowała obrazy wykonane farbami akrylowymi, grafiki, kolaże, projekt biżuterii, graffitti i plakaty. Ich dziełem była także "Stacja marzeń" - element scenografii.
Piosenkę "Twoje marzenia" widzowie przyjęli bardzo ciepło. Optymistyczny tekst, wykonany "ze zrozumieniem" i bez tremy znakomicie wpisał się w radosny nastrój pokazu.
Przygotowane przez grupę kulinarną kanapki były się rzeczywiście niestandardowe. Kanapki tortowe, koktajlowe i fantazyjne wyglądały bardzo kusząco, ale absolutnym hitem okazały się kanapki "Angry birds".
Kolejnym muzycznym akcentem pokazu był utwór instrumentalny inspirowany folklorem południowoamerykańskim. Młodzi muzycy bawili się jego wykonaniem - szczególne zaangażowanie wykazywała sekcja rytmiczna.
Tłem muzycznym pokazu choreograficznego był "Endless sommer" Oceany i przebojowy "Gangnam Style". Pełen pasji występ tancerek-cheerleaderek i tancerza stylizowanego na PSY publiczność dopingowała rytmicznymi brawami.
Pokaz "Mody w stylu eko" rozpoczął się od rozwinięcia czerwonego dywanu. Modelki w awangardowych kreacjach stworzonych (upiętych?) z papieru, koców termicznych, różnego rodzaju folii i plastikowych dodatków prezentowały się na nim bardzo interesująco i poważnie.
Ostatnim punktem pokazu było podsumowanie warsztatów przygotowane przez grupę dziennikarską. Pokaz slajdów z przygotowań poszczególnych grup, uzupełniony żartobliwym komentarzem, ukazywał ogrom pracy, którą w krótkim czasie wykonali uczestnicy warsztatów i instruktorzy. Przygotowywany przez reporterów artykuł i fotorelacja z warsztatów zostanie zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy Małkinia Górna.
Na zakończenie grupa wokalna jeszcze raz wykonała utwór o potrzebie realizacji marzeń. Organizatorzy podziękowali uczestnikom warsztatów za pracę, zaangażowanie skuteczne i przełamywanie nieśmiałości. Uczniowie otrzymali drobne prezenty i spróbowali (nie)zwykłych kanapek. Na pytanie "Czy ktoś z was uważa, że ma jakiś talent?" twierdząco odpowiedzieli wszyscy!!!
Fotorelację z Dnia odkrywania talentów obejrzysz w naszej galerii.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.