Za organizację uroczystości odpowiedzialne były dwie szkoły: GP nr 1 i SP nr 1.
Sejmik rozpoczęli uczniowie GP nr 1 - A. Siwek - marszałek, Kamila Kaczmarek- wicemarszałek i Kacper Kaczmarczyk - sekretarz. Następnie głos zabrali dyrektorzy szkół : GP 1 - Ewa Subda i SP 1 - Dorota Ziemczyk. Dyrektor GP 1 powitała przybyłych gości - przedstawicieli Urzędu Miasta z burmistrzem - Władysławem Krzyżanowskim i I zastępcą burmistrza - Danutą Janusz na czele, ks. Jerzego Krysztopę - prelegenta, księży proboszczów miejscowych parafii, dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych oraz przedstawicieli instytucji lokalnych wspierających na co dzień szkoły w pracy z dziećmi. Dyrektor SP 1 uzasadniła wybór tematu spotkania podkreślając, że rodzina jest miejscem pierwszej i najbardziej skutecznej edukacji dziecka.
W podniosłą atmosferę, w sposób liryczny, wprowadziła uczestników Sejmiku uczennica SP 1 - Maria Kowalska wierszem "Rodzina", przygotowana pod kierunkiem Joanny Krzyżak.
Z koncepcją rodziny w świetle nauczania Prymasa Tysiąclecia zapoznał zebranych ks. Jerzy Krysztopa. Z ogromną starannością przedstawił postać kardynała Stefana Wyszyńskiego i jego spojrzenie na wartość rodziny w życiu kościoła, narodu, człowieka.
Następnie głos zabrali szkolni specjaliści: pedagog SP 1 - K.Brzostek, psycholog SP 1 - R.Jagielski i pedagog GP 1 - B.Brzostek. Katarzyna Brzostek przedstawiła diagnozę środowiska wychowawczego uczniów ostrowskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz omówiła wpływ diagnozy i udzielonej pomocy na wartość edukacji dziecka. Robert Jagielski zwrócił uwagę na rolę pozytywnych relacji w rodzinie jako główny czynnik chroniący przed zagrożeniami rozwojowymi. Pani B.Brzostek skoncentrowała się na omówieniu zagadnień związanych z rolą profilaktyki w wychowaniu.
O współpracy szkoły z rodzicami opowiedziały uczennice GP 1 Dominika i Natalia Kazanowskie - przygotowane przez Bogusława Konrada i Macieja Wiercińskiego. Dziewczęta przedstawiły formy współpracy rodziców ze szkołą i najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, w których aktywnie uczestniczyli rodzice. Ich wystąpienie było zilustrowane ciekawymi fotografiami.
Wszystkim bardzo podobał się film nagrany pod kierunkiem Joanny Krzyżak i Katarzyny Brzostek, w którym wystąpili uczniowie SP 1 i GP 1. Uczniowie Ci zaprezentowali swoje pasje i swoje rodziny, w których istnieją przepiękne tradycje, które są wsparciem dla nich w każdej sytuacji.
Burmistrz Władysław Krzyżanowski wręczył uczestnikom konkursu plastycznego ,,Rodzina, moje korzenie, moje skrzydła" upominki przygotowane przez Urząd Miasta.
Obrady Sejmiku zakończyły się przyjęciem Uchwał o kontynuowaniu podejmowanych na rzecz uczniów i ich rodzin zadań zarówno przez szkoły jak i lokalne instytucje wspierające, których pomoc jest nieodzowna.
Przebieg III Sejmiku swoimi występami uświetniła uczennica GP 1 Alicja Krzyżak grając na flecie poprzecznym oraz uczennica SP 1 Amelia Andryszczyk występująca w roli solistki.
Na koniec spotkania burmistrz podziękował dyrekcjom, nauczycielom i uczniom za organizację Sejmiku, podkreślił zaangażowanie UM w rozbudowę i remonty szkół, które służą społeczności szkolnej oraz wspomniał śp. małżeństwo państwa Kolendo, nauczycieli SP 1, które jest wzorem pracy dla pedagogów.
Dyrekcje Szkół wyraziły wdzięczność wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom oraz pracownikom administracyjnym za pracę podczas przygotowywania spotkania, jak również Małgorzacie Gołaszewskiej za udzieloną pomoc.
Fotorelację z III Sejmiku Edukacyjno-Wychowawczego obejrzysz w naszej galerii.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.