Wsparcie w ramach projektu jest skierowane do osób zamieszkałych (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa mazowieckiego. W ramach realizowanego projektu planuje się przeszkolenie łącznie 90 osób ( w tym min. 54 kobiety) bezrobotnych, zwolnionych lub oczekujących na zwolnienie z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6-miesiecy przed dniem przystąpienia do Projektu zamieszkałych na terenie województwa mazowieckiego.
Uczestnik będzie mógł wybrać jedno ze szkoleń:
Przedstawiciel handlowy- celem szkolenia jest nabycie wiedzy z zakresu technik i strategii sprzedaży, podstaw marketingu bezpośredniego w praktyce, sztuka negocjacji i dyskusji, zasady savoir vivre podczas spotkań, komunikacja niewerbalna- przeciwdziałanie postawom zamkniętym, radzenie sobie ze stresem, asertywność w kontaktach międzyludzkich, umiejętność pracy w zespole, odpowiedni dobór ubioru.;
Projektant stron WWW - celem szkolenia jest zdobycie umiejętności pracy z programem graficznym, obróbki zdjęć, edycji i grafiki i tworzenia stron www w języku HTML/XHTML;
Grafik komputerowy- celem szkolenia jest nabycie wiedzy z przygotowania grafiki pod www, pod druk i do punktów fotograficznych, praca z tekstem i stosowanie różnych efektów dla tekstu, przygotowanie wyglądu strony www, obiekty, zakładanie stron nowoczesną metodą wykorzystującą identyfikatory, technologia tworzenia animacji z wykorzystaniem grafiki wektorowej.
Na koniec szkolenia uczestnik (po zaliczeniu testu i potwierdzonej odpowiedniej frekwencji na zajęciach - minimum 80 % obecność) otrzyma zaświadczenie ukończenia szkolenia. Uczestnikowi będzie przysługiwać stypendium za udział w zajęciach (ok. 6,35 zł brutto za godzinę). W czasie szkoleń zawodowych zostanie zapewniony obiad.
W przypadku szkoleń zawodowych istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu na zajęcia.
Po ukończeniu doradztwa i szkoleń uczestnik odbędzie 3 miesięczny płatny staż, który umożliwi zdobycie doświadczenia zawodowego i umiejętności praktycznych, zwiększając tym samym szanse uczestnika projektu na znalezienie pracy. Staż odbędzie się na podstawie umowy zawartej z uczestnikiem oraz umowy z pracodawcą wg programu określonego w umowie, bez nawiązywania stosunku pracy. Pracodawca, po zakończeniu stażu, wyda opinię zawierającą informację o zadaniach realizowanych przez stażystę w trakcie stażu. W okresie odbywania stażu uczestnikowi będzie przysługiwało stypendium stażowe w wysokości ok. 1600 zł brutto miesięcznie (wraz z pochodnymi). Po ukończeniu stażu przewidziane jest pośrednictwo pracy dla każdego uczestnika- spotkanie 4h, na którym uczestnik przejdzie następujące działania: analizę opinii referencyjnych i "Portfolio" klienta, dobór ofert pracy, wspólne poszukiwanie pracy, marketing klienta u pracodawcy oraz skierowanie do zatrudnienia.
Kontakt Robert Konarski 720-814-042
Więcej informacji na stroniehttp://zmianynalepsze.meltingpot.pl/
Projekt "Zmiany na lepsze" nr POKL 08.01.02-14-088/13 jest realizowany przez firmę Melting Pot- Piotr Kossowski - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII "Regionalne kadry gospodarki",
Działanie 8.1 "Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie", Poddziałanie 8.1.2"Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie" - na podstawie umowy podpisanej z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych.
źródło zdj. UG Brok
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.