Zainteresowanie szkoleniem przerosło moje oczekiwania - mówi Agnieszka Buśk - wiceprezes Stowarzyszenia Praktyków Dramy Stop-klatka i organizatorka wydarzenia. Zgłoszeń było dwukrotnie więcej niż planowanych miejsc - dodaje.
Po szkoleniu każda z grup otrzyma po kilkanaście godzin konsultacji umożliwiających wykorzystanie zdobytej na szkoleniu wiedzy w praktyce.
Istnienie Młodzieżowej Rady Gminy jest uregulowane Ustawą o samorządzie gminnym i ma charakter konsultacyjny. Jej działanie przynosi korzyści młodzieży, administracji lokalnej oraz szkołom. Młodzież zyskuje większy wpływ na decyzje podejmowane przez urzędników. Administracja lokalna efektywniej działa na rzecz dzieci i młodzieży, a szkoła poprzez działania Młodzieżowej Rady realizuje zadania, jakie nakłada na nie podstawa programowa kształcenia ogólnego przedmiotu "wiedza o społeczeństwie".
(źródło:http://www.mlodziezowarada.org.pl)
Szkolenie realizowane jest w ramach projektu "Obywatel PRO". Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
źródło zdj. Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.