Ok. 40 proc. gabinetów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w całej Polsce może być zamkniętych od 2 stycznia 2015 roku. Powodem są zakończone niepowodzeniem rozmowy resortu zdrowia z przedstawicielami Porozumienia Zielonogórskiego ws. funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej w 2015 r. Spór Porozumienia Zielonogórskiego z Ministerstwem Zdrowia dotyczy zmian finansowania POZ w związku z nowymi zadaniami, jakie mają realizować lekarze rodzinni po wejściu w życie pakietu onkologicznego. W związku z nowymi zadaniami lekarze chcą zwiększenia nakładów na POZ w 2015 r.
Kontrakty na 2015 r. podpisało w sumie 60 proc. przychodni POZ, w których pracuje 68 proc. lekarzy. Pacjentów z powiatów, w których po Nowym Roku nieczynne będą przychodnie POZ, przyjmować będą izby przyjęć i szpitalne oddziały ratunkowe.
Lista przychodni na terenie powiatu ostrowskiego.
[AKTUALIZACJA] Poniżej sprawdzisz listę ośrodków zdrowia na Mazowszu, które na dzień 31 grudnia 2014 roku podpisały umowę z NFZ.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.