Po koncercie przyszedł czas na wystąpienie burmistrza Jerzego Bauera, który w kilku słowach podsumował pierwsze miesiące urzędowania. W czasie kilku tygodni urzędowania udało się zawrzeć współpracę ze wszystkimi komitetami wyborczymi wchodzącymi w skład Rady Miasta. 30 grudnia jednogłośnie przyjęto budżet na 2015 rok z autopoprawką burmistrza. W budżecie znalazły się niemal wszystkie niezrealizowane w 2014 roku ulice - Otwarcie stwierdzam, że z mojej strony to świadoma, przemyślana decyzja - zapewniał burmistrz Jerzy Bauer. Ogółem na budowę ulic w 2015 roku zaplanowane jest 4,5 mln złotych. W autopoprawce podwojono budżet na remont chodników w centrum miasta z 300 na 600 tysięcy złotych, znacznie zwiększono środki na zieleń miejską, zaplanowano wykup gruntów pod drogi oraz nowe punkty świetlne w mieście.
W grudniu podpisano porozumienie w sprawie cen zakupu energii elektrycznej dla mieszkańców miasta. Udało się uzyskać ceny na poziomie roku 2014. Wyrównano też stawki opłat za wodę i ścieki dla wszystkich mieszkańców miasta. - W pierwszej kolejności zbudujemy atmosferę zgodnej współpracy burmistrza, rady i administracji samorządowej. Pozwoli to na spokojną debatę i szukane optymalnych rozwiązań na dany czas, w perspektywie służyć ma to zorganizowaniu lokalnej gospodarki, przyciągnięciu kapitału, zwiększeniu ilości miejsc pracy oraz dochodów rodzin i ogólnej poprawie jakości życia w Ostrowi Mazowieckiej. Chcemy, aby nasze miasto stało się dobrym miastem na przyszłość. - zapewniał burmistrz.
Burmistrz poinformował również o konsultacjach prowadzonych obecnie z ostrowskimi przedsiębiorcami w celu powołania Ostrowskiego Forum Ekonomicznego. - Już dzisiaj mogę powiedzieć, że propozycja ta spotyka się z życzliwym przyjęciem, deklaracjami udziału i wsparcia - zapewniał.
Analizowano też dokumentację budowy dróg ekspresowych S8 oraz S61 tzw. Via Baltica. Okazuje się, że w planach jest likwidacja węzła komunikacyjnego na ulicy Lubiejewskiej i budowa dużego węzła na Podborzu, w połowie drogi między wiaduktem a skrzyżowaniem na Kalinowo. W tej sytuacji istnieje obawa, że część ciężkiego transportu do Małkini pojedzie przez nasze miasto, powodując blokadę komunikacyjną, ogromny wzrost zanieczyszczeń komunikacyjnych oraz dewastację odcinka drogi wojewódzkiej 627 znajdującego się w mieście. - Aby tego uniknąć konieczne jest podjęcie działań na rzecz budowy obwodnicy od strony północno-wschodniej miasta, pomiędzy planowanym węzłem Podborze, a drogą wojewódzką 627 do Małkini. - informował burmistrz. Temat ten zostanie poruszony na najbliższej sesji Rady Miasta.
Na koniec burmistrz wyraził pewność, że na kolejnym spotkaniu noworocznym poznamy efekty omówionych przez niego działań. Po przemówieniach gości przyszedł czas na spotkanie okolicznościowe.
XXIII Spotkanie Noworoczne odbyło się 23 stycznia.
Komentarze
Dodano: 26 stycznia 2015 22:02, (bella575)
Brak komentarzy to chyba musiało być byle jak na tym miejskim spotkaniu noworocznym.
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.