Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu! (wideo)

Dodano: 18 marca 2015 08:21, Autor: PSSE Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Państwowa Inspekcja Sanitarna rozpoczęła ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem "Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!".
Państwowa Inspekcja Sanitarna rozpoczęła ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem "Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!" realizowaną w ramach "Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych".

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy na temat skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych oraz ograniczenie ich stosowania.
Kampania potrwa do końca 2016 roku, a główną grupą odbiorców są kobiety w wieku prokreacyjnym, ciężarne oraz ich rodziny i bliscy.
REKLAMA


Według badań Głównego Inspektoratu Zdrowia z 2012 roku, 7 % ciężarnych Polek nałogowo pali papierosy, co piąta jest narażona na wdychanie dymu tytoniowego, a co dziesiąta pije alkohol. Przyszłe mamy sięgają także po leki uspokajające i nasenne ( 2,2%).
O ile większość kobiet (90,2%) ma świadomość negatywnego wpływu palenia na rozwój płodu, to ich wiedza dotycząca szkodliwości picia alkoholu jest zdecydowanie niższa.
Nadal wiele Polek uważa, że picie niewielkich ilości alkoholu w trakcie ciąży nie jest szkodliwe dla płodu (2,5%), niektóre z nich są zdania, że picie w ogóle nie jest ryzykowne.

Dzieje się tak m.in. dlatego, że ponad połowa przyszłych mam ( na podstawie wyników badań z 2012 r.) nie uzyskała od lekarza informacji na temat skutków spożycia alkoholu w ciąży. Co gorsza, 1,4% Polek dowiadywało się w gabinecie lekarskim, że picie małej ilości alkoholu w ciąży jest dopuszczalne lub nawet zalecane. W konsekwencji w 2012 r. u 0,5% badanych dzieci z wadami wrodzonymi stwierdzono cechy FAS.

Powyższe fakty wskazują, jak ważna jest edukacja skierowana do kobiet planujących ciążę oraz ich rodzin. Stąd przekaz kampanii "Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!" mający na celu promowanie zdrowego życia społeczeństwa bez nadużywania środków psychoaktywnych.

Główny Inspektorat Sanitarny oraz pozostali Partnerzy Programu zakładają, że wielopłaszczyznowe działania szkoleniowe i edukacyjne oraz kampania społeczna, przyczynią się do zmiany zachowań zdrowotnych przyszłych matek oraz poprawy zdrowia ich potomstwa.











źródło wideo i zdj. PSSE Ostrów Maz.

Zobacz również

Koncert Zbigniewa Wodeckiego już w sobotę!

17 marca 2015, Agnieszka Pleńska

Atelier Językowe Anna Śledziewska zaprasza na Koncert Wiosenny w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego.

O umowie sprzedaży na wykładzie UTW (zdjęcia)

17 marca 2015, Anna Augustyniak

O zasadach, na jakich można odstąpić od umowy sprzedaży, uczyli się studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej za nami (zdjęcia)

17 marca 2015, Agnieszka Pleńska

Zwycięzcy eliminacji powiatowych wezmą udział w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]