- Bioróżnorodność biologiczna to między innymi bogactwo gatunków, różnorodność osobników w zakresie jednego gatunku, różnorodność środowisk, ekosystemów i krajobrazów. Bioróżnorodność biologiczna dotyczy również ras i odmian wyhodowanych przez człowieka. Jest to nasze dziedzictwo. Nie wiem, czy Państwu też się wydaje, że jabłka z Państwa dzieciństwa smakowały inaczej. Dziś już te odmiany zanikają. - tłumaczyła Anna Szpak, która poprowadziła wykład.
Prowadząca również przestrzegała przed bezmyślnym niszczeniem różnych gatunków roślin i zwierząt: - Wydaje nam się, że zginięcie jednego gatunku nie ma wpływu na resztę ekosystemu, jednak często te gatunki w jednym ekosystemie są tak ze sobą powiązane, że utrata jednego gatunku może spowodować utratę całego ekosystemu.
Anna Szpak jest przyrodnikiem. Na co dzień pracuje w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, gdzie zajmuje się ochroną gatunkową zwierząt konfliktowych, które wyrządzają szkody w gospodarce człowieka, ale mimo wszystko nie są szkodnikami. Prowadzi również zajęcia z edukacji przyrodniczej.
Wykład odbył się 13 kwietnia w sali widowiskowo-kinowej MDK.
Komentarze
Dodano: 15 kwietnia 2015 18:38, (pioter1)
śmieszą mnie tematy w tym czymś.
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.