Cele główne: zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, podniesienie świadomości obywateli w zakresie praw i obowiązków osób pokrzywdzonych przestępstwem,pomoc osobom doznającym przemocy w rodzinie.
Cele pośrednie: świadczenie ofiarom przestępstw pomocy doraźnej i długofalowej, zapobieganie wtórnej wiktymizacji, przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, ograniczenie tzw. ciemnej liczby przestępstw, zaktywizowanie podmiotów pozapolicyjnych do podjęcia działań w zakresie pomocy ofiarom przestępstw, budowanie pozytywnego wizerunku Policji.
Adresatami kampanii są osoby pokrzywdzone przestępstwem, osoby najbliższe oraz świadkowie, osoby, które chciałyby poszerzyć swą wiedzę z zakresu praw i obowiązków ofiar przestępstw.
Termin realizacji kampanii: wpisany jest w Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, organizowany corocznie przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Komendę Główną Policji i przypada na 22 - 27.02.2016 roku.
Organizator kampanii: Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu.
W Ostrowi Mazowieckiej punkt poradnictwa utworzony zostanie w Centrum Integracji Społecznej ul. Chopina 2B w dniach 22-26.02.2015r. w godz. 16.00 - 18.00. W dniu 27 lutego w godz. 16:00-18:00 dyżur pełniła będzie funkcjonariuszka KPP w Ostrowi Mazowieckiej w pokoju nr 8A.
Ponadto w wyznaczonych punktach przyjęć interesantów na terenie gmin w dni urzędowania dzielnicowych.
Sierż. Marzena Laczkowska
źródło zdj. KPP Ostrów Maz.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.