Wyniki festiwalu przedstawiają się następująco:
W kategorii kl. 0 - III pierwsze miejsce zajęli Czarodzieje - dzieci z miejscowej szkoły, prezentując "Baśniowy ambaras", opiekun Grażyna Wrzosek, drugie miejsce - Teatrzyk z Babcinej Szafy ze Szkoły Podstawowej w Starym Lubiejewie w sztuce "W krainie bajek", opiekun Renata Stefaniak, trzecie miejsce - Biedronki z Przedszkola Samorządowego w Komorowie w sztuce "Gburki", opiekun - Anna Kunka.
W drugiej kategorii wiekowej - Zespół teatralny pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 Jasienicy w sztuce "Królowa Śnieżka i Krasnoludki, opiekun Katarzyna Krasuska. Przegląd objęty był patronatem Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka - Pana Waldemara Brzostka.
Trzeci Gminny Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży w Jasienicy, organizowany jest na wzór Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "KORCZAK...", który jest przeglądem wybitnych, profesjonalnych i szkolnych przedstawień z różnych stron świata i rejonów Polski i jest okazją do spotkania ludzi sztuki z dziećmi i młodzieżą. Wszystkie działania, spotkania i imprezy są skierowane do dzieci, młodzieży i nauczycieli, i mają na celu upowszechnianie edukacji kulturalnej w młodym pokoleniu Polaków, jak i propagowanie edukacyjnej roli Teatru.
Patronem Festiwalu jest Janusz Korczak (1878-1942) - wybitny Polski pedagog, lekarz, autorytet moralny, który bez reszty poświęcił swe życie i działalność dzieciom. Siła moralna, kryjąca się pod nazwiskiem Korczaka wywołuje silny rezonans społeczny i artystyczny w kraju i na całym świecie, a jego idee integrują dorosłych w działaniach artystycznych dla dzieci i młodzieży. W ślad za ideami patrona w wyborze przedstawień teatralnych preferowane są przez organizatorów te, których tematyka obejmuje istotne problemy dziecka, wspomaga walkę o jego prawa, podejmuje trudne dla dziecka tematy, roztrząsa dylematy moralne.
Podczas festiwalu dziecięce zespoły teatralne mają szansę zaprezentować się na scenie, ich osobista wypowiedź podczas wspólnego "święta artystycznego" poszerza i wzbogaca myślenie twórców nad sztuką dla dzieci i jej oddziaływaniem. Teatr symbolizuje bowiem te wartości ludzkie, które dopiero połączone z nauką i wiedzą dają edukację pełnego człowieka. Uroczystość ma na celu zwrócenie uwagi środowisk oświatowych, szkół podstawowych, gimnazjalnych na rolę edukacji teatralnej.
Do udziału w kolejnych edycjach festiwalu zaprasza dyrektor szkoły Edward Urbanowski.
źródło zdj. UG Ostrów Maz.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.