Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego i obejmuje 6 kategorii: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie, gminy wiejskie.
Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów uszeregowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.
Komentarze
Dodano: 27 lutego 2017 13:10, (rybka11)
Gratulacje!!!
Dodano: 27 lutego 2017 13:23, (manius)
Droga Rybko, za co te gratulacje bo ja nie widzę konkretów: ani inwestycji za środki unijne, ani pozyskiwania funduszy zewnętrznych oprócz haraczu od gmin na drogi powiatowe. Gdzie działania proekologiczne czy wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. W pozostałych sprawach można podać do swojego Związku co się chce. Ja oceniam rzeczywistość i porównuję z sąsiednimi powiatami: ostrołęckim, przasnyskim, węgrowskim czy nawet wyszkowskim i tu jasno widać jak nasz powiat jest daleko z tyłu.
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.