Przy okazji sprawozdania z działalności Muzeum dyrektor Dorota Socik opowiedziała o planach na przyszłość. W najbliższym czasie ma zostać wybrany logotyp muzeum oraz zostać wydana publikacja Ryszarda Ejchelkrauta "Rzeczpospolita Podchorążacka". Już w tym roku Muzeum weźmie udział w Nocy Muzeów. W planach jest również utworzenie historycznej mapy topograficznej miasta. Po przedstawieniu planowanych działań dyrektor Socik przekazała głos swojemu pełnomocnikowi ds. inwestycji, Janowi Kuczyńskiemu, który opowiedział o remoncie muzeum.
Po remoncie istniejącego budynku przy ulicy Warszawskiej i dobudowie do niego nowej części powierzchnia wystawowa muzeum będzie miała 157 m2, zaś pozostała powierzchnia użytkowa - ok. 270 m2. Teren wokół budynku zostanie uporządkowany, a przed budynkiem, przy ulicy Warszawskiej powstanie kilkanaście miejsc parkingowych. Na te działania muzeum otrzymało 2 dofinansowania: z Ministerstwa Kultury i Unii Europejskiej. Oddanie muzeum do użytku planowane jest na kwiecień 2019 roku.
Podczas sesji przyjęto również informacje na temat o podejmowanych działaniach na rzecz promocji miasta i działalności Międzygminnego Związku "Ziemia Ostrowska" za 2016 r. Z kolei informację na temat lokalizacji budowy szkoły podstawowej oraz przedstawienie koncepcji przebicia ul. Jagiellońskiej do ul. Trębickiego wykreślono z porządku obrad na wniosek części radnych. Poprosili oni o więcej informacji na temat różnych koncepcji budowy na piśmie na kilka dni przed sesją. Argumentowali to tym, że budowa szkoły jest poważną inwestycją i muszą mieć możliwość wyboru pomiędzy różnymi lokalizacjami i koncepcjami, tak aby wybrać najlepszą, a dostarczenie informacji przed sesją na piśmie pozwoli im lepiej zapoznać się z informacjami i zastanowić się nad ewentualnymi pytaniami.
W dalszej części obrad radni zgodnie podjęli uchwały w sprawie m.in.: przyjęcia Miejskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży; określenia Regulaminu przyznawania Stypendium Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, zamieszkujących na terenie miasta Ostrów Mazowiecka; określenia regulaminu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego dla niepublicznych przedszkoli oraz niepublicznych innych form wychowania przedszkolnego oraz kryteriów wyboru ofert; ustalenia na 2017 r. planu dofinansowania form doskonalenia nauczycieli, maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie pobierane przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli oraz specjalności i form kształcenia, na które dofinansowanie jest przyznawane; wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia między Miastem Ostrów Mazowiecka a Gminą Ostrów Mazowiecka, Gminą Małkinia Górna, Gminą Wąsewo, Gminą Zaręby Kościelne w zakresie zapewnienia uczniom niepełnosprawnym transportu i opieki w czasie przewozu do Zespołu Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie oraz do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli.
XXXIII Sesja Rady Miasta odbyła się 12 kwietnia.
Komentarze
Dodano: 20 kwietnia 2017 00:59, (kajtek1)
Brawo Panie Burmistrzu, zabrałeś NAM stypendia sportowe tylko dlatego, że nie mieszkamy w Ostrowi Mazowieckiej a przecież reprezentujemy kluby miejskie Ostrówi Mazowieckiej. Pytamy się czy tak się robi, czy tak robi człowiek wywodzący się i związany kiedyś ze sportem. Czy ma być to zniechęcenie do uprawiania sportu czy brakuje parę groszy na MUZEUM lub POMNIK.
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.