Obecnie artefakty Stowarzyszenie "Wizna 1939" przekazało do Sali Tradycji 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie k. Ostrowi Mazowieckiej, w mury dawnej Szkoły Podchorążych Piechoty, której Władysław Raginis był absolwentem. Będą tam służyły edukacji i wychowaniu nie tylko młodego pokolenia żołnierzy, ale także uczniów miejscowych szkół; będą oglądane i podziwiane przez licznie odwiedzające to miejsce wycieczki.
Po mjr. Raginisie pozostały bezcenne przedmioty, świadczące o spełnionym obowiązku wobec Ojczyzny; wracają do miejsca, w którym uczono, jak ten obowiązek należy wypełnić. Sala Tradycji, gdzie znajdują się teraz eksponaty, ma pokazywać, że mamy, z czego być dumni, ale i przypominać, że wobec bohaterów wciąż mamy niespłacony dług wdzięczności.
- Z Komorowa wyjechaliśmy w poczuciu satysfakcji, że tak bliskie nam przedmioty pozostawiamy w godnym miejscu i dobrych rękach. Dziękujemy Panu płk. Tomaszowi Czekalskiemu za życzliwość i okazaną pomoc, za serdeczne przyjęcie oraz chęć kultywowania historii bohaterów odcinka "Wizna", a Panu mjr. Andrzejowi Komorowskiemu za przyjęcie pamiątek i udostępnienie miejsca na ekspozycję. Jesteśmy przekonani, że miejsce to będzie stale się rozwijać (już wkrótce planujemy przekazanie kolejnych eksponatów historycznych związanych z SPP Komorowo), a skromna gablota pozwoli zachować w pamięci wielkich bohaterów z 1939 r. - napisano na stronie Stowarzyszenia "Wizna 1939".
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.