Podczas otwarcia głos zabrali burmistrz Jerzy Bauer oraz wnioskodawca projektu, Beata Herman. Oboje podkreślili, że gdyby nie zaangażowanie mieszkańców miasta, Topolowy Zakątek by nie powstał. Na blisko 2,5 tys. osób, które wzięły udział w głosowaniu w I edycji Budżetu Obywatelskiego, 902 osoby oddały swój głos właśnie na plac zabaw przy ulicy Szkolnej. Dodatkowo Beata Herman podziękowała imiennie osobom najbardziej zaangażowanym w promowanie idei Topolowego Zakątka.
Jak wyjaśnił burmistrz Jerzy Bauer, powodem opóźnienia w budowie placu zabaw był problem z przetargami. Wnioskodawca wycenił budowę placu zabaw na 100 tys. zł. Jednak w przetargach, które organizował Urząd Miasta, żadna firma nie zaoferowała tak niskiej ceny za wykonanie placu zabaw z takimi elementami, jak w projekcie. Ostatecznie, aby plac zabaw jednak został wybudowany, miasto postanowiło przekroczyć sumę, która była przeznaczona na projekt zgodnie z jego wyceną. Wykonawcę wyłoniono dopiero w trzecim przetargu. I tak Topolowy Zakątek powstał za 158 929,95 zł.
Jego wykonania podjął się Zakład Robót Budowlano-Drogowych Tomasz Dawidowski z Ostrowi Mazowieckiej. W ramach prac m.in. zastapiono stare zabawki nowymi urządzeniami rekreacyjnymi i zabawowymi, wykonano nawierzchnię bezpieczną poliuretanową (192 m2) i chodnik z kruszywa, zamontowano nowe ławki i kosze na śmieci, wyremontowano bramę wjazdową i furtki, zadbano o zieleń.
W skład zaprojektowanego placu zabaw wchodzą: huśtawka wahadłowa podwójna, huśtawka bocianie gniazdo, bujaki sprężynowe, zestaw zabawowy czterowieżowy, zestaw sprawnościowy poligon-sześciokąt, huśtawka wagowa, piaskownica, ławki i kosze na śmieci.
Podczas niedzielnego otwarcia Topolowego Zakątka nie zabrakło zabaw i animacji dla dzieci oraz poczęstunku dla wszystkich zgromadzonych.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.