W ramach tych środków zrealizowała zadanie Wirtualny Spacerownik - Ostrów Mazowiecka wczoraj i dziś. Obejmowało ono przygotowanie aplikacji multimedialnej opierającej się na technologii kodów QR. Do współtworzenia Wirtualnego Spacerownika zaproszone zostały dzieci, młodzież, w tym harcerze, seniorzy i osoby niepełnosprawne.
Wolontariusze mieli za zadanie odwiedzić, uporządkować, jeśli zachodziła taka potrzeba i opisać przydzielone im miejsca pamięci, a zgromadzone informacje dostarczyć do biblioteki. W projekt było zaangażowanych 10 grup. Ogółem 85 osób. Każde miejsce pamięci będzie miało tabliczkę z kodem QR, który po sczytaniu smartfonem, przekieruje na stronę Wirtualnego Spacerownika.
W dniu 30 listopada w Sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego odbyło się spotkanie podsumowujące projekt. W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Jerzy Bauer, Bożena Szostak - sekretarz miasta, Dorota Ambroziak dyrektor wydziału kultury, oświaty i integracji społecznej, Rafał Zęgota - dyrektor wydziału organizacji, spraw obywatelskich i promocji, Agnieszka Gwardiak - kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Anna Katarzyna Kolasińska - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy.
Licznie przybyli też wolontariusze, którzy brali udział w projekcie, dyrektorzy szkół, nauczyciele i opiekunowie. Na spotkaniu uczestnicy przedstawili swoje działania podczas realizacji projektu i otrzymali podziękowania oraz upominki. Odbyła się też uroczysta prezentacja Wirtualnego Spacerownika, który znajduje się pod adresem: http://www.ostrowmazowiecka.wkraj.pl
Jest to multimedialny przewodnik po mieście Ostrów Mazowiecka z tematem wiodącym: miejsca pamięci, historia, tradycja dawniej i dziś. Profesjonalnie przygotowane narzędzie posłuży edukacji, promowaniu postaw patriotycznych wśród mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej, ale też gości, którzy będą odwiedzać ostrowskie strony internetowe.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.