W roku 2018 medal im. Wiktora Godlewskiego otrzymali:
1. Hanna Chromińska (Małkinia Górna) - za zasługi na rzecz popularyzacji ornitologii i świadomości przyrodniczej na terenie Mazowsza i Podlasia wśród dzieci i młodzieży.
2. Leśny Bank Genów w Kostrzycy (woj. dolnośląskie) - za ochronę zasobów genowych drzew, krzewów i roślin szczególnie, cennych obiektów przyrodniczych środowiska leśnego Polski.
3. Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi - za działalność edukacyjną, wydawniczą i popularyzatorską na rzecz ochrony przyrody.
4. Maciej Omelaniuk - za zaangażowanie w czynną ochronę i promocję przyrody Mazowsza i wydawnictwa przyrodnicze poświęcone dolinie Bugu.
5. dr inż. Roman Zielony - za całokształt badań w zakresie przyrodniczych podstaw urządzania lasu i ochrony przyrody w lasach.
Na uroczyste wręczenie medali do GOKiS w Bogutach-Piankach przybyły władze powiatu ostrowskiego i gminy Boguty-Pianki, pracownicy Lasów Państwowych, dyrektorzy i nauczyciele szkół z powiatu ostrowskiego, uczniowie ze szkół podstawowych w gminie Boguty-Pianki, przyjaciele laureatów oraz osoby od wielu lat wspierające GOKiS.
Przybliżając gościom historię życia i dorobek Wiktora Godlewskiego Roman Świerżewski- Dyrektor GOKiS i Józef Bogucki - Wójt Gminy Boguty Pianki podkreślali, że jego naukowe osiągnięcia doceniły nawet nieprzychylne zesłańcom władze carskiej Rosji.
Starosta Powiatu Ostrowskiego Zbigniew Kamiński, który medal im. W. Godlewskiego otrzymał w roku 2015, przypomniał, że po powrocie z Syberii W. Godlewski zamieszkał w Smolechach pod Ostrowią Maz. i do końca życia łączył pasje naukowe z działalnością społeczną.
W imieniu Kapituły medale wręczył prof. dr Tomasz Borecki - rektor SGGW 2002-2008. Muzyczną oprawę uroczystości stworzyli: młody, utalentowany akordeonista Przemysław Moczulski i działający przy GOKiS w Bogutach-Piankach zespół ludowy Żurawiacy.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.