Obchody tego szczególnego wydarzenia rozpoczęły się uroczystą mszą świętą odprawioną przez czcigodnych księży pod przewodnictwem księdza dziekana prałata doktora Jana Okułę. Dyrektor Roman Malicki serdecznie powitał zebranych gości, uczniów szkoły, rodziców, sponsorów i media oraz podziękował za tak liczne przybycie wszystkich, którzy w podniosłej atmosferze chcieli wspólnie świętować ten ważny dla szkoły dzień. Uroczystość uświetniły licznie zgromadzone poczty sztandarowe z 32 szkół.
Zebrani goście wysłuchali występu siostry Julity Zawadzkiej - absolwentki szkoły, która zaśpiewała kilka utworów ze swojej debiutanckiej płyty "Do światła w ciemności".
Jubileusz 60-lecia szkoły odbył się w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby jeszcze bardziej podnieść rangę tej uroczystości i podkreślić fakt, jak ważne dla szkoły są patriotyzm, tradycje i obyczaje, uczniowie Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie rozpoczęli część oficjalną dostojnym tańcem narodowym - polonezem oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.
Po oficjalnym powitaniu wszystkich zebranych głos zabrała Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Ewa Markowska Bzducha, która w ciepłych słowach podsumowała 10 lat współpracy ze szkołą pod skrzydłami Ministerstwa. Na jej ręce złożono podziękowania za nieustanne wspieranie szkół rolniczych dla Ministra Krzysztofa Jurgiela, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Wiceministra Rafała Romanowskiego za dbanie o szkoły i polskie rolnictwo.
Następnie głos zabrali generał Sztabu Generalnego Wojsk Polskich Leszek Surawski oraz generał brygady Szef Zarządu Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych Krzysztof Radomski przekazują szkole wyjątkowe upominki. Kolejną osobą, która zabrała głos była Czesława Kuczyńska. Z nostalgią wróciła pamięcią do roku 1958 kiedy wraz z mężem założyła Dwuletnie Technikum Ogrodnicze w Starym Lubiejewie.
Jubileusz 60-lecia to wyjątkowa okazja do tego, aby nagrodzić nauczycieli, którzy szczególnie zapisali się na kartach historii szkoły dbając o jej dobre imię i nieustanny rozwój. "Złote Medale za Długoletnią Służbę" przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę wręczyła dyrektor Ewa Markowska Bzducha następującym nauczycielom:
Alinie Sobotce, Stanisławowi Antoniakowi, Krzysztofowi Markowskiemu. Dyrektor Malicki wręczył odznaki honorowe "Zasłużony dla rolnictwa": księdzu dziekanowi prałatowi dr. Janowi Okule, Monice Gniazdowskiej, Adamowi Marianowi Ziajko, Annie Zając, Katarzynie Oczkowskiej, Ewie Urszuli Kuła.
Następnie przedstawiciele marszałka województwa mazowieckiego i radni sejmiku wojewódzkiego Marian Krupiński i Krzysztof Winiarski dokonali wręczenia dyplomów uznania zasłużonym pracownikom placówki: Annie Wierzbowskiej i Małgorzacie Sówce.
Ten wyjątkowy dzień nie odbyłby się bez wsparcia i hojności sponsorów, dlatego też wręczone zostały im statuetki i książka "Zrodzona z marzeń, spełniająca pragnienia".
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji uroczystości skierowano do dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół: Szkoły Podstawowej w Starym Lubiejewie, Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowi Mazowieckiej i Zespołu Szkół nr. 1 w Ostrowi Mazowieckiej.
Następnie dyrektor szkoły złożył kwiaty na ręce emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, oraz kwiaty dla obecnych nauczycieli i pracowników na ręce wicedyrektor Moniki Gniazdowskiej. Podziękowania skierowano również w kierunku rodziców i uczniów, bez których szkoła nie mogłaby istnieć.
Następnie zebrani mieli zaszczyt usłyszeć wiele serdecznych i ciepłych słów ze strony przybyłych gości w trakcie przemówień i spotkań indywidualnych. W dalszej części uroczystości uczniowie w montażu słowno-muzycznym zabrali gości w podróż od początków istnienia szkoły aż do teraźniejszości.
Na zakończenie oficjalnej części uroczystości zebrani goście wysłuchali występu Zespołu Pieśni i Tańca: Bez Wianka, będącego wizytówką i dumą naszej małej ostrowskiej ojczyzny.
Po uroczystości na wszystkich czekał poczęstunek. Zaproszeni goście i absolwenci mieli możliwość wyjazdu do 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie oraz zwiedzania w szkole wystaw o Józefie Piłsudskim oraz wystawy "Ukradzione Dzieciństwo". Ponadto goście i społeczność lokalna mogli skorzystać z grilla przed szkołą oraz zwiedzania budynków szkolnych.
W godzinach popołudniowych nastąpiło spotkanie absolwentów w klasach, gdzie mogli wrócić pamięcią do dawnych lat, wymienić się doświadczeniami i odbudować nadwątlone przez upływający czas przyjaźnie na wspólnym balu w restauracji Maciejowa Chata.
Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie był wspaniałym wydarzeniem kulturalnym. Bogata baza dydaktyczna szkoły, pięknie utrzymane tereny zielone oraz nowa infrastruktura z pewnością mile zaskoczyły absolwentów. Nie bez powodu, główne hasło szkoły brzmi - Zrodzona z marzeń, spełniająca pragnienia. Takie właśnie jest Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Uroczystość była wyjątkowym zwieńczeniem wielomiesięcznego wysiłku komitetu organizacyjnego, kadry zarządzającej, wszystkich pracowników i uczniów szkoły.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.