Tematem przewodnim był "Stan Wojenny bez wojny" w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Kacpra Kempisty z Instytutu Pamięci Narodowej. W trakcie trwania zajęć przedstawiono prezentację na temat stanu wojennego. Pracownik IPN omówił m.in.: protesty za czasów PRL, Poznański Czerwiec, powstanie Solidarności, godziny milicyjne, przepustki czy jedzenie na kartki. Uczniowie dowiedzieli się, jakie stacje radiowe zostały stworzone w tym okresie, jak na przykład Radio Solidarność. Została przypomniana m.in. postać Lecha Wałęsy, Grzegorza Przemyk i Jerzego Urbana.
Na prezentacji zostały przedstawione fotografie, które m.in. przedstawiały: pustki w sklepach czy fotografie produktów na kartki. Po zaprezentowaniu prezentacji uczniowie zostali podzieleni na grupy i rozpoczęli grę w Taboo. Hasła grup były związane z wcześniej przedstawioną prezentacją.
Organizatorami wydarzenia było Muzeum Domu Rodziny Pileckich oraz Instytut Pamięci Narodowej. Misją Muzeum jest przybliżenie życia rtm. Witolda Pileckiego, jego żony Marii oraz upamiętnienie zasług całej rodziny Pileckich dla Polski.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.