Podczas trzyletnich studiów studenci ekonomii będą mogli szkolić się w dwóch specjalnościach: "rachunkowość i finanse w jednostkach gospodarczych" oraz "rzeczoznawstwo majątkowe i obrót nieruchomościami". - Będziemy starali się przeprowadzać jak najwięcej zajęć w formie praktycznej - tłumaczy dr inż. Żuchowski. - Tylko one odpowiednio przygotują naszych studentów do pracy. Będą one prowadzone w firmach z regionu, gdyż nasi studenci to przede wszystkim mieszkańcy naszego województwa - dodaje.
Praktyka będzie także atutem zajęć na kierunku logistyka i inżynieria transportu. Zajęcia będą organizowane w we współpracujących z Wyższą Szkołą Agrobiznesu firmach i instytucjach.
- Czyli będą to zajęcia dualne, czyli duża część zajęć poza budynkiem szkoły - tłumaczy dr hab. inż. Andrzej Borusiewicz, prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. - Trudno pokazać pewne zagadnienia na symulatorach. Lepiej pokazać to w rzeczywistości. I od drugiego roku już wdrażać studentów do pracy. Bowiem chcemy tak ich przygotować, by po ukończeniu studiów mogli z automaty pójść do pracy.
W trakcie 3,5-letnich studiów słuchacze kierunku logistyki i inżynierii transportu będą mogli także wyjechać na zagraniczne praktyki, by poznać także zasady pracy w państwach Unii Europejskiej. A pamiętajmy, że Wyższa Szkoła Agrobiznesu współpracuje z firmami m.in. z Francji, Niemiec, Portugalii i Grecji. Jest to o tyle ważne, że dzisiaj większość firm nie ogranicza się jedynie do transportu lokalnego, ale szuka kontrahentów w całej Europie. I poznanie zasad obowiązujących w Unii pozwoli być jeszcze lepiej przygotowanym do pracy.
- Dzisiaj rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze, potrzebuje dobrze rozwiniętej sieci transportowej i logistycznej - podkreśla dr hab. inż. Andrzej Borusiewicz, prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. - Wystarczy rozważyć tylko samo zagadnienie chociażby odbioru mleka od rolników. Bez tego jest bardzo trudno dobrze zorganizować produkcję. I dlatego potrzebni są fachowcy z zakresu logistyki.
Tym samym "Ekonomia" oraz "Logistyka i inżynieria transportu" dołączają do już działających w Wyższej Szkole Agrobiznesu kierunków: Rolnictwa, Pielęgniarstwa, Towaroznawstwa, Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Budownictwa i Pedagogiki.
- Te dwa kierunki przyczynią się do rozwoju naszej uczelni oraz samej Łomży - wyjaśnia dr inż. Ireneusz Żuchowski, Prorektor ds. rozwoju i promocji Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. - Nie chcemy bowiem powielać specjalności już istniejących na pozostałych uczelniach działających na terenie miasta. Szukamy czegoś nowego, czegoś, co rozwinie także miasto - dodaje prorektor.
Jednocześnie ruszyła już rekrutacja na studia magisterskie na kierunku "Rolnictwo". Szczegóły można znaleźć na stroniehttps://www.wsa.edu.pl lub w siedzibie uczelnie przy ul. Studenckiej 19, tel. 86 216 94 97. Rekrutacja trwa do 31 marca.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.