Kraj, o którym mowa, położony jest na Półwyspie Indochińskim. Do 11 maja 1949 roku państwo nosiło inną nazwę - Syjam.
- Dlaczego podróżujemy do Tajlandii? Czemu to właśnie ten azjatycki kraj uważany jest za bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym? - pytała na początku spotkania zaproszona podróżniczka.
Oczywiście odpowiedzi było wiele. Ciepły klimat, piękna pogoda i bajeczne krajobrazy, to tylko kilka powodów, dla których chętnie udajemy się w ten rejon świata.
- Najważniejszą postacią dla Tajów jest ich król. Są oni do niego niezwykle przywiązani. Wprost go kochają - zaczęła opowieść podróżniczka. - Króla nikt nie waży się skrytykować. Osoby, które to zrobią, mogą liczyć się ze srogą karą. Za obrazę majestatu króla grozi do 15 lat więzienia - nawet jeśli odwiedziłeś Tajlandię wyłącznie w celach turystycznych. Król, który zmarł w 2016 roku, zasiadał na tronie przez 70 lat. Mimo że zmarł już 3 lata temu, to Tajowie dalej go opłakują - kontynuowała.
Tajowie uwielbiają się bawić. W ich kalendarzu znajdziemy wiele uroczystości, które obchodzone są w sposób niezwykle huczny i żywiołowy.
Sama tajska kultura jest niezwykle złożona i fascynująca. Przyciąga to turystów, którzy chętnie odwiedzą azjatyckie państwo. Szacunki są różne, jednak możemy mówić nawet o 30 mln ludzi rocznie, którzy przybywają tam w celu poszukiwania atrakcji.
Bardzo ciekawa jest też kuchnia tajska. Jako składnik potraw często stosuje się tu mleczko kokosowe oraz szereg aromatycznych przypraw tj.: świeży imbir, trawa cytrynowa czy liście limonki. Trzeba jednak uważać, ponieważ Tajowie lubią jeść pikantnie. Dla Europejczyków często może być to jednak jedzenie o wiele za ostre.
Niewątpliwie, jeśli udamy się do Tajlandii, to możemy poczuć się jak w raju. Jest to jeden z najpopularniejszych egzotycznych kierunków wybieranych przez Polaków. Ten azjatycki kraj może zaoferować nam nie tylko piękne widoki, ciepły klimat i różnorodną kuchnię. Warte uwagi są również rajskie plaże. Ważne jest też to, że Tajlandia jest krajem dosyć tanim.
Sabina Smoleńska dzieliła się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami. Mówiła o problemie wykorzystywania słoni i barierze, jaką czasami stanowi nieznajomość języka.
Ciekawostką może być to, że Bangkok słynie z kolorowych taksówek, które stoją na zakorkowanych ulicach. Taksówki żółto-zielone należą do osób prywatnych, a taksówki w innych kolorach do firm przewozowych lub osób, które taki samochód jedynie wypożyczyły.
Pełna nazwa stolicy Tajlandii, zapisując ją w ich języku, jest najdłuższa na świecie. Została nawet wpisana do księgi rekordów Guinnessa.
Wykład wzbudził zainteresowanie wśród słuchaczy. Może ktoś zdecyduje się na podróż? Na pewno warto.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.