Głównym punktem obrad było jednak podjęcie uchwały w sprawie udzielenia temu zarządowi absolutorium.
Wszyscy radni byli zgodni. Najpierw zarząd powiatu otrzymał wotum zaufania, a później absolutorium.
Radni podjęli uchwały
Radni ponadto zatwierdzili sprawozdania powiatu za rok 2018. Podjęli uchwałę zmieniającą uchwałą w sprawie uchwalenia uchwały budżetowej na rok 2018, zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej powiatu ostrowskiego na lata 2019-2028, uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego, uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych lub znajdujących się na obszarze powiatu ostrowskiego, w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu ostrowskiego dla niepublicznych szkół oraz trybu przeprowadzenia kontroli prawidłowości jej pobrania i wykorzystania, w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej za okres od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2018 r., w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej, określenia liczby przedstawicieli Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej w składzie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej, wyboru tych przedstawicieli i powołania Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej.
Znamy skład Rady Społecznej SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej
Zgodnie z ustawą w skład Rady Społecznej SPZZOZ wchodzą: starosta lub osoba przez niego wyznaczona, jako przewodniczący rady, przedstawiciel wojewody i przedstawiciele danej rady powiatu (maksymalnie 15 osób).
Wojewoda na swojego przedstawiciela desygnował Kazimierza Łaszczyńskiego.
Rada określiła, że w skład Rady Społecznej SPZZOZ w Ostowi Mazowieckiej będzie wchodziło 12 przedstawicieli powiatu.
W skład rady wchodzi 2 reprezentantów miasta i po jednym reprezentancie gmin z terenu powiatu ostrowskiego.
Są to następujące osoby: Daniel Choinka, Ryszard Augustyn Wolff, Waldemar Brzostek, Marek Młyński, Rafał Kowalczyk, Krzysztof Michalec, Urszula Wołosiewicz, Rafał Kruszewski, Beata Ponichtera, Jacek Bogdan, Grzegorz Tymiński i Andrzej Podrez.
Radni zapoznali się też z informacją o działalności SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej w roku 2018 oraz ze sprawozdaniami stałych komisji rady powiatu: finansowo-budżetowej i rozwoju powiatu, rewizyjnej i spraw społeczno-obywatelskich.
Wolne wnioski
Przewodnicząca Dorota Subda poinformowała, że wpłynęło do niej pismo od Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej, które dotyczyło przekazania, według właściwości, kopii anonimowego pisma skierowanego do Prokuratury Krajowej i odnoszącego się do sytuacji finansowej SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej i zachowań kierownictwa tej jednostki celem podjęcia stosownych działań kontrolnych w zakresie kompetencji.
Do kontroli działalności powiatowych jednostek organizacyjnych powołana jest komisja rewizyjna. Sprawa została przekazana tej komisji do rozpatrzenia.
Przewodnicząca poinformowała także o złożeniu 2 wniosków do starosty. Jeden dotyczył comiesięcznego (do 10 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni) pisemnego informowania radnych o sytuacji szpitala.
Drugi dotyczył przygotowania projektu uchwały w sprawie określenia stawek za 1 km przebiegu pojazdu samochodowego, który nie jest własnością powiatu, w sytuacji złożenia wniosku do przewodniczącej rady powiatu przez radnego o zwrot kosztów odbycia podróży służbowej.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.