Charakterystyczne dla Ameryki jest to, że zaznacza się tam przewaga gór i wyżyn nad nizinami. Roślinność Ameryki Północnej jest uwarunkowana strefowością klimatyczną. Zwężenie kontynentu na południu oraz wpływ oceanu powoduje przesunięcie się granic stref roślinnych na północ, zwłaszcza w części wschodniej (poza strefą równikową). Obszary arktyczne pozbawione są szaty roślinnej lub porasta je skąpa tundra.
Największe państwo tego kontynentu to Kanada. Jej powierzchnia wynosi blisko 10 mln kilometrów kwadratowych. Niewiele mniej mają Stany Zjednoczone.
Świat zwierzęcy południowej części kontynentu jest zbliżony do południowoamerykańskiego. Żyją tu takie zwierzęta jak: tapiry, pancerniki, leniwce, tukany i ary.
Oprócz tego dzieci poznały także wiele ciekawostek związanych z historią Ameryki Północnej i najciekawszymi miejscami, które można odwiedzić, będąc właśnie w tej części świata. Uczestnicy zajęć musieli wykazać się nie tylko znajomością wyglądu flag poszczególnych państw, ale także odszukać właściwe miejsca na mapie. Następnie każdy mógł wykonać indiański pióropusz.
Już niedługo uczestnicy zajęć odwiedzą Amerykę Południową.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.