Azja i Europa stanowią zwarty blok lądu, dlatego często obejmuje się je wspólną nazwą. Mówi się wtedy o Eurazji. Granica między tymi kontynentami ma charakter umowny. Czasami można spotkać się ze stwierdzeniem, że Europa to wielki półwysep, leżący na zachodzie kontynentu azjatyckiego.
W Azji jest 48 krajów uznawanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Największym pod względem ludności krajem są Chiny.
Dzieci dowiedziały się, że najdłuższą rzeką na kontynencie azjatyckim jest rzeka Jangcy, ponieważ jej długość to 6357 kilometrów. Ciekawostką może być również to, że w Azji mówi się wieloma językami.
Dwa kraje znajdujące się na tym kontynencie, Indie i Chiny, to jedyne dwa państwa na świecie, w których mieszka więcej niż miliard ludzi, a Azja to kontynent, który obejmuje około 30% powierzchni lądowej świata.
Azjatycka kuchnia jest bardzo zdrowa - sprawia, że mieszkańcy tego kontynentu znacznie rzadziej, niż Europejczycy, chorują na choroby cywilizacyjne. Dużo ryb, owoców morza i warzyw, mało tłustego mięsa i nabiału - to sekret zdrowia Azjatów. W kuchni tej bardzo popularne są przyprawy o intensywnym aromacie, a także ostra papryka.
Uczestnicy zajęć mogli spróbować opanować nową umiejętność - jedzenie pałeczkami. Oprócz tego poznali zapach azjatyckich herbat i trudną sztukę kaligrafii.
Przed zajęciami w ogrodzie bibliotecznym odbyło się spotkanie z policjantami. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, kiedy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Oprócz tego przypomniano im numery telefonów, pod które mogą dzwonić w razie potrzeby, oraz opowiedziano o tym, jakich zasad należy przestrzegać, kiedy wypoczywamy nad zbiornikami wodnymi. Dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.