- Dożynki od wieków, a tak naprawdę od średniowiecza, traktowane były jako święto ludowe. Mają one jednak bezpośredni związek ze sprawami duchowymi, dlatego zaczęto je organizować wspólnie z parafiami - mówił starosta Zbigniew Chrupek. - W tym roku organizujemy je tu, gdzie jest serce powiatu, czyli w Ostrowi Mazowieckiej - dodał.
Następnie na scenę zaproszono burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Jerzego Bauera. Burmistrz podkreślił to, jakim szacunkiem darzy osoby pracujące na roli, przedsiębiorców, którzy dostarczają tego wszystkiego, co jest potrzebne w gospodarstwie, administrację obsługującą rolników, oraz wszystkich, którzy mieszkają na terenach gminnych.
Oficjalny program kulturalno-rozrywkowy rozpoczął się o godz. 16.00. Wtedy to rozpoczęły się występy zespołów ludowych: Zespołu Pieśni i Tańca "BezWianka" z Ostrowi Mazowieckiej, Zespołu Śpiewaczego "Nadbużanie" z Nura i Międzypokoleniowego Zespołu "Kwiaty Polskie" z Chmielewa.
Po występach zespołów ludowych nastąpiły podziękowania i wręczenie upominków delegacjom dożynkowym. Później przyszedł czas na rozstrzygnięcie licznych konkursów. Rozstrzygnięto konkurs wiedzy ekologicznej, konkurs wiedzy rolniczej, konkurs wiedzy o BHP w rolnictwie i konkurs zorganizowany przez Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej. Nie zabrakło też pokazów akrobacji lotniczych.
Zanim na scenie pojawił się zespół De Mono (ten z Markiem Kościkiewiczem), uczestnikom zabawy czas umilał zespół ABBA Family.
Dożynkom towarzyszyły wystawy, kiermasze, stoiska gastronomiczne, konkursy z nagrodami i parada Grupy Motocyklowej "Stajnia". Najmłodsi uczestnicy dożynek chętnie korzystali z wesołego miasteczka, a głodni i spragnieni z ogródka piwno-gastronomicznego.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.