Wyróżnienie dla nauczycielki Rubinka (zdjęcia)

Dodano: 5 listopada 2019 07:05, Autor: ZS nr 1, red. MK

Wyróżnienie z rąk wicemarszałek Elżbiety Lanc nagrodę odebrała Anna Zbień-Kiełbik.
Kilkadziesiąt scenariuszy i 15 najlepszych prac to bilans tegorocznej edycji konkursu "Lekcje o Mazowszu" organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Efektem konkursu jest też publikacja zawierająca najciekawsze scenariusze na inspirujące i kreatywne zajęcia z młodzieżą. Laureatów oraz ich pomysły na lekcje o regionie poznaliśmy podczas konferencji finałowej 29 października.
REKLAMA


Podczas konferencji finałowej konkursu Samorząd Mazowsza reprezentowały członek zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz z-ca dyrektora Departamentu Kultury Promocji i Turystyki UMWM Izabela Stelmańska oraz Jarosław Zaroń dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Za scenariusz poświęcony cyganerii warszawskiej okresu międzywojennego wyróżnienie z rąk wicemarszałek Elżbiety Lanc nagrodę odebrała Anna Zbień - Kiełbik, nauczyciel j. polskiego w Zespole Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej.

Spośród nadesłanych projektów komisja konkursowa wybrała 15 najlepszych. Każdy z autorów oprócz nagrody pieniężnej, otrzymał jeszcze jedno wyróżnienie, którym jest publikacja w książce "Lekcje o Mazowszu". Trzecie już, pokonkursowe wydawnictwo samorządu Mazowsza i MSCDN to doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczycieli. Pedagodzy znajdą w niej w sumie 18 gotowych scenariuszy na niekonwencjonalne i niezwykle interesujące zajęcia lekcyjne.

Konkurs organizowany był po raz trzeci. Tegoroczna edycja zbiegła się w czasie z 20. rocznicą utworzenia województwa mazowieckiego, dlatego tematem przewodnim naukowej rywalizacji było społeczeństwo Mazowsza. Zadaniem uczestników było stworzenie scenariusza lekcji szkolnej, której tematem będą mieszkańcy naszego regionu, a wśród nich bardziej lub mniej znane postacie związane z historią Mazowsza, organizacje czy grupy społeczne. Wśród poruszanych w lekcjach zagadnień znalazły się tu lekcje o Ludwiku Krasińskim i jego córce Marii Ludwice Czartoryskiej, podróże Mazowieckim Szlakiem Literackim, wybitni Mazowszanie, a także Kurpiowski Talent Show.
 
- Dzięki temu konkursowi propagujemy wiedzę o naszym regionie, uczymy, że najpiękniejsze jest najbliżej nas. Cieszymy się, że mamy na Mazowszu kreatywnych nauczycieli, że jest coraz więcej zainteresowanych tym konkursem. Ta dodatkowa, twórcza aktywność wyzwala w młodzieży nowe pasje, energię, wyzwala ukryte talenty - podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc. 

Źródło zdj. ZS nr 1

Zobacz również

Dzieje się w Ostrowi: listopad 2019

4 listopada 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

W programie wydarzeń na listopad znalazło się kilka cyklicznych, ale też nowe wydarzenia.

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości: program obchodów

4 listopada 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Na obchody zaprasza burmistrz Jerzy Bauer.

22-latek zatrzymany z marihuaną

4 listopada 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej unikał półrocznej kary pozbawienia wolności za groźby karalne.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Santander Consumer Bank S.A.

Pl. Ludwika Waryńskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

BANK OD KREDYTÓW

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]