Szkolenie podzielono na wiele bloków tematycznych. Po powitaniu zainteresowanych poinformowano o skali zdarzeń niebezpiecznych w placówkach oświatowych w ostatnich latach oraz uczono, jak radzić sobie ze stresem. Mówiono także o bardzo ważnej roli, jaką odgrywają profilaktyka i prewencja. Omawiano m.in. zabezpieczenia techniczne w placówce oraz ich rolę i sposoby wykorzystania.
Osobom, biorącym udział w szkoleniu, pokazano także imitacje broni i narzędzi niebezpiecznych oraz przedstawiono ćwiczenia obrazujące przyjmowanie pozycji bezpiecznej.
Ponadto w trakcie szkolenia odbył się też pokaz wraz z omówieniem standardów postępowania w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych, np. takich, gdy w placówce oświatowej dochodzi do aktu terroru, a także poruszono kwestię zagrożeń, jakie wynikają z podłożenia ładunku wybuchowego i sytuacji zakładniczej.
Nie zabrakło także ćwiczeń praktycznych, podczas których pokazano m.in. to, jak radzić sobie z osobą, która znajduje się w szkole i zachowuje się agresywnie.
Zajęcia prowadzili instruktorzy, tacy jak: Jacek Purski, Andrzej Kruczyński i Grzegorz Pelczar.
Komentarze
Dodano: 22 listopada 2019 17:17, (brawo1)
Bezpieczeństwo w szkole... Dyskusje na ten temat trwają w najlepsze. A o czym tu dyskutować? Przywrócić kary, ale takie dotkliwe, bo obniżenie oceny ze sprawowania, to przecież żadna kara. Karać też rodziców, którzy nie wychowują swojej progenitury. I zacząć wreszcie od bachorów WYMAGAĆ ,zamiast głaskać i otaczać opieką psychologiczno-pedagogiczną, która bardzo ładnie prezentuje się na papierze, za to jest kompletnie nieskuteczna. Przywrócić też możliwość wyrzucenia niewyuczalnego bachora ze szkoły, żeby nie demoralizował reszty.Proste.
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.