Radosławowi J., który pełnił funkcję naczelnika US w Ostrowi Mazowieckiej, zarzucono, że w latach 2017 - 2018 popełnił łącznie 10 przestępstw, takich jak: przyjęcie korzyści majątkowych na kwotę ponad 200 000 złotych, przeprowadzenie remontu i modernizacji jego budynku i posesji, przekroczenie uprawnień, powoływanie się na wpływy w Ministerstwie Finansów w zamian za żądanie korzyści majątkowej w kwocie 2 000 000 złotych oraz posiadanie i udzielanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.
Ponadto Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, że również pracownikowi Działu Egzekucji Urzędu Skarbowego Zygmuntowi P. zarzucono popełnienie w latach 2017-2018 wielu przestępstw. Należą do nich: przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 150 000 złotych, udzielanie pomocy w przyjęciu korzyści majątkowych naczelnikowi US oraz posiadanie w budynku urzędu i udzielanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.
Jeśli chodzi o 4 oskarżonych przedsiębiorców, którzy prowadzili działalność gospodarczą na terenie podległym Urzędowi Skarbowemu w Ostrowi Mazowieckiej, to oskarżono ich o tzw. łapownictwo bierne, które polegało na przekazaniu korzyści majątkowych Radosławowi J. w kwocie nie mniejszej niż 70 000 złotych, oraz korzyści polegających na przeprowadzeniu prac remontowych.
Większość z osób oskarżonych w tej sprawie nie przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów. Wobec Radosława J. i Zygmunta P. początkowo stosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, jednak później środek ten został zamieniony na poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozór policji.
Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, za przestępstwa zarzucone oskarżonym, w zależności od przyjętej kwalifikacji prawnej, grodzi kara do 3 lat, do 8 lat lub do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło zdjęcia: Urząd Skarbowy w Ostrowi Mazowieckiej
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.