Podczas konferencji odbyły się wystąpienia zastępcy dyrektora ds. opieki zdrowotnej, kierownika Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPZZOZ w Ostrowi lek. Wiktora Sułkowskiego, kierownika Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Grażyny Duszak i kierownika Gabinetu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej lek. Moniki Trzcińskiej.
- Mamy nadzieję, że ta konferencja nie będzie ostatnią. Będziemy się starali rozmawiać z państwem, dyskutować, szukać nowych rozwiązań. Chcemy z naszymi pacjentami rozmawiać o tym, jak powinniśmy się zmieniać, żeby być jeszcze lepszym szpitalem, jeszcze lepiej udzielać świadczeń zdrowotnych, udzielać tych świadczeń zgodnie z oczekiwaniami naszych pacjentów - mówił na wstępie dyrektor SPZZOZ w Ostrowi Artur Wnuk. - Skąd pomysł na zorganizowanie tej konferencji? Powiem państwu szczerze, że zapoczątkowało to zdarzenie, które bardzo mocno utkwiło mi w pamięci. O godz. 17.30 przechodziłem obok Gabinetu Nocnej Pomocy Lekarskiej i ku swojemu zdziwieniu zauważyłem, że pod tym gabinetem utworzyła się kolejka. Nie mogłem zrozumieć, dlaczego utworzyła się kolejka, ponieważ była dopiero 17.30, a Gabinet Nocnej Pomocy Lekarskiej przyjmuje dopiero od 18.00, a do 18.00 przyjmują lekarze POZ. Doszedłem do wniosku, że pacjent powiatu ostrowskiego jest na tyle zagubiony, że nie wie o tym, że może te same świadczenia uzyskać u swojego lekarza rodzinnego - mówił.
Prelegenci mówili o tym, jak powinna wyglądać współpraca na linii SOR - NPL - POZ. Jako główne czynnik wskazywali na to, że podstawą efektywnej opieki nad pacjentem jest współpraca między lekarzami rodzinnymi, stworzenie wspólnej platformy dyskusji na tematy związane z poprawą organizacji udzielania świadczeń w ramach programów prozdrowotnych, a także cykliczne spotkania przedstawicieli POZ i szpitala. Podawali także liczne dane statystyczne.
Podczas konferencji poruszono także temat najczęściej zadawanych przez pacjentów pytań w związku z rolą SOR-u, nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz podstawowej opieki zdrowotnej.
Na koniec istniała możliwość zadawania pytań.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.