Staż rozpoczął się 24 lutego 2020 r. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Chemnitz. Przewodnik wycieczki zapoznał ich z miejską infrastrukturą, przedstawił pokrótce historię miasta i wskazał najważniejsze obiekty architektury związane z historycznym rozwojem miasta. Uczniowie obejrzeli skamieliny potężnych pni drzew, których pochodzenie wiąże się z faktem wybuchu wulkanu istniejącego w pobliżu miasta w prehistorycznych czasach. Mieli również okazje obejrzenia pozostałości muru dzielącego przestrzeń miejską na 2 części, a pochodzącego z czasów średniowiecza. Obejrzeli również fragment fauny Antarktydy w centrum miasta, a mianowicie rzeźbę stada pingwinów cesarskich. Wykonał ją niemiecki artysta, aby podkreślić fakt, iż kształt granic miasta Chemnitz przypomina kształt Antarktydy.
Uczniowie poznali również najpopularniejsze wśród mieszkańców miejsca spędzania wolnego czasu, takie jak opera oraz plac przed jej budynkiem, na którym w okresie letnim funkcjonuje kino pod gołym niebem.
Wycieczka ta była jednocześnie rozgrzewką językową przed kolejnymi dniami praktyk, gdyż zarówno przewodnicy naszej grupy, jak i nauczyciele na zajęciach posługują się wyłącznie językiem obcym. Uczniowie muszą zatem sprostać wyzwaniu konieczności komunikacji w języku niemieckim - zarówno w zakresie słownictwa branżowego, jak i w sytuacjach codziennego funkcjonowania, takich jak zakupy czy załatwianie różnych spraw w akademiku. Poniżej przedstawiamy fotorelację z pierwszego dnia praktyk.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.