Radni głosowali też nad wnioskiem o wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego podjęcia uchwały w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych, wnioskiem w sprawie zdjęcia z porządku obrad punktu dotyczącego podjęcia uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta Ostrów Mazowiecka i wnioskiem w sprawie zdjęcia z porządku obrad punktu dotyczącego podjęcia uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Ostrów Mazowiecka na 2020 rok.
Radni podejmowali uchwały
W toku obrad radni głosowali nad podjęciem uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 r. Plan dochodów budżetu miasta na 2020 rok zwiększono o kwotę 31.435,51 zł. Po zmianach budżet miasta na 2020 rok zamyka się po stronie dochodów kwotą 130.469.126,05 zł, a po stronie wydatków kwotą 159.478.522,05. Następnie zajęto się podjęciem uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej miasta Ostrów Mazowiecka na lata 2020-2030.
W dalszej części obrad radni zajęli się podjęciem uchwały w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Ostrów Mazowiecka oraz warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej i podjęciem uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Ostrów Mazowiecka na 2020 rok.
Zapobieganie bezdomności i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu miasta Ostrów Mazowiecka realizowane będzie poprzez: umowę zawartą pomiędzy miastem Ostrów Mazowiecka a Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt - Dworakowski Zygmunt i Grażyna Jadwiga Dworakowska - spółka cywilna, Radysy 13, 12-230 Biała Piska. Więcej informacji o programie pod linkiem: http://www.bip.ostrowmaz.pl/public/get_file_contents.php?id=335141.
Radni zajęli się także podjęciem uchwały w sprawie przyjęcia projektu regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie miasta Ostrów Mazowiecka i podjęciem uchwały w sprawie określenia regulaminu przyznawania Stypendium Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka dla uzdolnionych uczniów. Więcej o stypendiach pod linkiem: http://www.bip.ostrowmaz.pl/public/get_file_contents.php?id=335143.
Radni podjęli też uchwałę w sprawie zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu lokalu użytkowego położonego w Ostrowi Mazowieckiej.
Wolne wnioski i sprawy różne
W wolnych wnioskach i sprawach różnych jedna z osób z publiczności zwróciła się z prośbą o przyznanie koncesji na alkohol
- Jestem franczyzobiorcą sklepu Żabka przy ul 3 Maja 15 i od kilku miesięcy staram się o koncesję, ale ze względu na ograniczenia nie mogę ich uzyskać - mówiła. Swoją prośbę szeroko motywowała.
Z publiczności głos zabrała także osoba, która mówiła o sytuacji związanej z gospodarką odpadami, m.in. o opłatach, które są z tym związane, a także o sytuacji na ulicy Sikorskiego - mieszkaniec mówił, że mocno zwężono tę ulicę, co ma budzić niezadowolenie wśród ludzi. Ponadto mówił, że mieszkańcy pytają się o to, czy radni są tylko po to, aby brać diety, i o to, dlaczego w mieście zostało nagle otwartych tyle inwestycji?
- Czy nas - mieszkańców - jest na to stać? Idzie kryzys. Czy my będziemy w stanie w ogóle płacić podatki tak wysokie? Tak samo jak od nieruchomości - mówił. - Mieszkańcy tego nie odpuszczą. Będziecie musieli się państwo radni zająć tym tematem, bo ten temat wróci. - Miasto to są budynki, ulice, ale też mieszkańcy - ludzie starsi, schorowani, renciści, emeryci. - Będziecie się musieli nad tym pochylić, bo my tu przyjdziemy. Ja przyjdę tutaj z kilkoma tysiącami osób i będziemy protestować. Planowałem zrobić protest pod ratuszem, żeby każdy z mieszkańców przyniósł w prezencie, w ramach protestu, woreczek ze śmieciami pod ratusz - mówił mieszkaniec.
Mieszkaniec zapowiedział, że dalej będzie prowadził akcję zbierania podpisów pod protestem przeciwko podwyżce tzw. podatku gruntowego i podwyżce opłat za wywóz śmieci. Podczas sesji przedstawił swój numer telefonu i polecił, aby każdy, kto chce coś zrobić w tej sprawie, kontaktował się z nim.
W przypadku sprawy związanej z gospodarką odpadami głos zabrał prezes ZGK Paweł Mieczkowski, który tłumaczył, skąd biorą się określone działania zakładu.
Komentarze
Dodano: 12 marca 2020 18:42, (pferdek)
Ta poza wlodarza powala
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.