Leczenie cery naczynkowej laserem
Zmiany skórne na cerze naczynkowej mogą przybierać różne formy, z których każda jest uciążliwa na swój sposób. Najczęstszymi z nich są:
- rumień,
- ,,pajączki" na twarzy,
- znamiona,
- naczyniaki,
- zmiany rubinowe,
- trądzik różowaty.
Każdy z tych problemów jest łatwy do rozwiązania, jeżeli skorzysta się z nowoczesnej technologii w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Jednym z nich jest Klinika Miracki w Warszawie, gdzie wykorzystuje się laser Cutera Excel V https://klinikamiracki.pl/cutera-excel-v/. To innowacyjne urządzenie przystosowane specjalnie do walki z nieestetycznymi zaczerwienieniami na cerze naczynkowej.
Zabieg laseroterapii jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Lekarz medycyny estetycznej stosuje specjalny system chłodzenia skóry, dzięki któremu pacjent może odczuwać jedynie lekkie ciepło i krótkie ukłucia w momencie zetknięcia komórek ciała z wiązką laserową. Zabieg można przeprowadzać miejscowo (zamykając pojedyncze ,,pajączki" na twarzy) lub wykonać go na wybranym obszarze ciała. W ofercie Kliniki Miracki w Warszawie https://klinikamiracki.pl znajdują się następujące miejsca zabiegowe:
- skrzydełka nosa,
- policzki,
- twarz bez czoła,
- twarz z czołem,
- dekolt,
- szyja,
- kończyny dolne (żylaki).
Przygotowanie do laseroterapii
Aby przygotować się do zabiegu, należy dokładnie oczyścić i wydepilować skórę. Cera nie może być opalona, zarówno przy pomocy światła słonecznego, jak i lamp dostępnych w solarium. Niewskazane jest także stosowanie samoopalacza. W dniu, w którym planowana jest laseroterapia, należy także zrezygnować z picia alkoholu.
Jak każda procedura medyczna, również zabieg z wykorzystaniem lasera Cutera Excel V wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Przed przystąpieniem do pracy lekarz medycyny estetycznej przeprowadza z pacjentem bardzo dokładny wywiad (a czasem wykonuje również badania) w celu wykluczenia czynników mogących stanowić przeciwwskazania. Działaniu lasera nie może być poddana osoba, której dotyczy choć jedna z następujących okoliczności:
- ciąża i laktacja,
- świeża opalenizna,
- padaczka,
- łuszczyca,
- bielactwo,
- nowotwór skóry,
- skłonność do bliznowców,
- aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegowym,
- przyjmowanie leków fotouczulających.
Po zabiegu zamykania naczynek skóra może być lekko zaczerwieniona. Efekt ustępuje jednak po upływie 2-3 godzin, a pacjent może bez przeszkód wykonywać swoje codzienne zajęcia. W przypadku usuwania dużej zmiany skórnej, możliwe jest wystąpienie fioletowego przebarwienia, które utrzymuje się do czasu wchłonięcia naczynka.
Po zakończeniu laseroterapii bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Nie zaleca się inwazyjnych metod kosmetycznych, takich jak peelingi czy agresywne akcesoria do mycia twarzy. Należy unikać kąpieli słonecznych, a wychodząc na zewnątrz, zawsze smarować twarz kremem z filtrem UV o wartości SPF 50. Laserowe zamykanie naczynek najlepiej przeprowadzać w okresie między późną jesienią a wczesną wiosną.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.