Wyjazd rozpoczął się wizytą w sokolarni znajdującej się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Panowie sokolnicy zaprezentowali swoje największe ptasie skarby: pustułkę - najmniejszego w naszym kraju lęgowego sokoła, puchacza europejskiego - pieszczotliwie nazwanego imieniem Bubuś (od nazwy łacińskiej ptaka), puchacza bengalskiego oraz Czesia, czyli kruka pochodzącego z Czech. Wszystkie ptaki można było obejrzeć dosłownie na wyciągnięcie ręki. Sokolnicy swoje pokazy opatrzyli bogatymi komentarzami dotyczącymi biologii i występowania w naturze prezentowanych gatunków. Na końcu pokazu odbył się quiz wiedzy o ptakach drapieżnych i sowach, w którym nagrodami były... ich pióra.
Kolejnym punktem programu wyjazdu był pobyt w Narwiańskim Parku Narodowym. Tutaj młodzież uczestniczyła w zajęciach terenowych przeprowadzonych na kładce biegnącej przez rozlewiska Narwi (od strony Śliwna). O parku i jego walorach przyrodniczych opowiadali Hanna Chromińska oraz Paweł Cieśluk.
Podczas spaceru kładką młodzieży udało nam się zaobserwować m.in. błotniaka stawowego, ptaka herbowego Narwiańskiego Parku Narodowego. Pełni wrażeń terenowych i zdobytej wiedzy wszyscy udali się do Kurowa - siedziby Narwiańskiego Parku Narodowego, gdzie czekało już wcześniej przygotowane ognisko. Zasłużony odpoczynek z posiłkiem w postaci pieczonych na ognisku kiełbasek był ostatnim punktem programu zajęć terenowych. Warto zajrzeć także na stronęhttps://www.facebook.com/stowarzyszenie.lzp/.
Uczniowie z LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi, którzy wzięli udział w wyjeździe, to:
- klasa 1C (Izabela Ilczuk, Piotr Pianko),
- klasa 1D (Amelia Borowa, Kornelia Rostek i Wiktor Złotkowski).
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.