- Nasze aspiracje są większe, marzy nam się 1000 porodów rocznie - uśmiecha się tajemniczo dr Elżbieta Marcinkowska, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. - Taki ambitny cel jest w zasięgu naszych możliwości, bo coraz więcej naszych pacjentek zachwyca się naszą troskliwą i ciepłą opieką, pomocą położnych, profesjonalizmem oraz spokojem lekarzy. Marketing szeptany robi swoje i ciężarne coraz szerszym strumieniem przyjeżdżają do Ostrowi Mazowieckiej z ościennych powiatów: ostrołęckiego, węgrowskiego, wyszkowskiego, zambrowskiego, a po porodzie pacjentki zadowolone i uśmiechnięte wracają po kilku dniach ze swoimi maluchami do domów. Jest niesamowita magia w tym, co robimy, i pacjentki to dostrzegają. Razem tworzymy jedną rodzinę.
Komfort pobytu w Oddziale Położniczym SPZZOZ w ostatnim czasie znacznie się poprawił, a to za sprawą nowoczesnych łóżek porodowych, które spełniają wygórowane oczekiwania lekarzy pracujących w szpitalu. Także rodzące mamy wystawiają łóżkom porodowym wysokie noty. Jest przyjemniej, jest komfortowo, jest bezpieczniej, a do tego bonus - w salach poporodowych do dyspozycji pacjentek oddano nowoczesne i wygodne łóżka - można elektrycznie regulować nimi w każdej pozycji.
- Komfort pobytu jest świetny, a do tego troskliwa i pomocna opieka położnych - chwali 27-letnia pani Gabrysia z Ostrołęki, która niedawno urodziła swoje drugie dziecko - syna Aleksa. - Pierwsze dziecko rodziłam w innym szpitalu, więc mam porównanie. Szpital w Ostrowi Mazowieckiej wygrywa we wszystkich kategoriach, możecie mieć powody do dumy. Będę was polecać.
Ponadto przy Oddziale Położniczym SPZZOZ działa szkoła rodzenia, która na kilka tygodni przed terminem porodu z dużą dozą troskliwości i cierpliwości przygotowuje przyszłe mamy do tego ważnego wydarzenia. Szczególnie dużą popularnością wśród ciężarnych cieszą się obecnie zajęcia online, bo panie mogą przygotowywać się do porodu w przytulnych wnętrzach własnych domów. Prowadząca szkołę rodzenia pani Wiola, będąca położną w wieloletnim stażem, chętnie odpowiada na pytania ciężarnych, w tym te dotyczące laktacji, tematów związanych z połogiem oraz pielęgnacją noworodka. Skalę pomocy ciężarnym obrazuje liczba 375 porad udzielonych w Punkcie Porad Laktacyjnych, w większości online lub telefonicznie.
I na koniec - choć dla wielu rodziców to będzie zdecydowanie najważniejszy element - w szpitalu dynamicznie rozwijane są porody rodzinne. Pandemia koronawirusa nie jest w tym żadną przeszkodą. Personel chce bowiem jak najbardziej otworzyć się na potrzeby pacjentek. Osoba chcąca towarzyszyć rodzącej ma taką możliwość od samego początku porodu. Mając jednak na uwadze bezpieczeństwo rodzącej oraz dziecka, a każde wymogi epidemiologiczne, osoba towarzysząca musi wcześniej poddać się szybkiemu testowi na obecność wirusa SARS-COV-2, a także na czas porodu przebrać się w środki ochrony indywidualnej, takie jak fartuch i maseczka).
Źródło zdjęcia: SPZZOZ
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.