Aby bezpiecznie robić nim zdjęcia pacjentom, przeszedł długą i skomplikowaną procedurę, a po montażu specjalistyczne testy potwierdzające prawidłowość działania, by w kolejnym kroku uzyskać od sanepidu specjalne zezwolenie na użytkowanie.
Szkolenie z obsługi aparatu dla pracujących w SPZZOZ techników elektroradiologów, którzy będą na nim wykonywać badania, było ostatnim elementem przygotowania sprzętu do pracy. Funkcja podwieszenia do sufitu daje olbrzymie możliwości wykonywania zdjęć RTG: głowy, klatki piersiowej, kończyn górnych oraz dolnych, jamy brzusznej, a nawet całego kręgosłupa. Pierwsi pacjenci już mieli styczność z nowym sprzętem.
Tak nowoczesny oraz funkcjonalny sprzęt nie należy do tanich. Całkowite koszty zakupu, montażu i wdrożenia aparatu wyniosły ponad 500 000 zł. Udało się je pokryć dzięki dofinansowaniu z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Choć koszt nie był niski, warto przywołać opinie techników SPZZOZ potwierdzających zasadność tego zakupu, czyli słowa: to sprzęt doskonały, wart każdej wydanej złotówki.
Źródło zdjęcia: SPZZOZ
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.