Henna to świetna opcja, by delikatnie zafarbować i nadać wyrazistości włoskom brwi, rzęs lub włosom, przy jednoczesnym dbaniu o ich prawidłową kondycję, dzięki naturalnym składnikom.
Czym jest henna?
Henna jest naturalnym barwnikiem, stosowanym już w czasach antycznych do wykonywania zdobień ciała. Pozyskuje się ją z ugotowanych i sproszkowanych liści oraz pędów lawsonii bezbronnej, rośliny występującej w klimatach tropikalnych: w Indiach, Ameryce, Afryce oraz w Australii. Długość efektu uzyskanego w wyniku zabiegu z henną jest zależna od wielu czynników: jej rodzaju oraz cech zewnętrznych, takich jak: długość, gęstość, grubość włosów oraz jakość farby.
Zobacz, czym jest microblading brwi: https://estetico.pl/microblading-brwi.
Jakie są rodzaje henny ?
- henna żelowa - barwi tylko rzęsy i brwi, najczęściej wykorzystywana jest do użytku domowego, efekt utrzymuje się około 4-6 tygodni.
- henna pudrowa - oprócz barwienia włosków rzęs i brwi także je odżywia i regeneruje, przeznaczona głównie do użytku profesjonalnego, efekt utrzymuje się przez 6-8 tygodni.
- henna proszkowa - barwi rzęsy, brwi, a także skórę, wykorzystywana między innymi w tworzeniu zmywalnych tatuaży, jej efekt utrzymuje się przez 2-3 tygodnie. Henna na włosach utrzymuje się średnio od 4 do 8 tygodni.
Jak nakładać hennę
W czasie nakładania henny na brwi najlepiej rozpocznij zabieg od farbowania końcówki brwi - tak, aby to tam skupił się najbardziej intensywny kolor, następnie zaznacz łuk brwiowy i wypełnij środek. Pozostałości henny nałóż na sam początek, aby uzyskać naturalny efekt. Po aplikacji, odczekaj, aż henna zaschnie, a następnie delikatnie zmyj ją wodą.
Dowiedz się, jak malować brwi: https://estetico.pl/jak-malowac-brwi.
Jak zmyć hennę
Henna ma szerokie zastosowanie w kosmetyce - możesz barwić brwi, rzęsy, włosy, a także malować przeróżne zdobienia na skórze. Co zrobić, kiedy farbowanie okazało się być niezadowalające, chcesz pozbyć się uzyskanego efektu lub plam po nieuważnym farbowaniu?
W sposób naturalny henna wypłukuje się podczas mycia twarzy, włosów, ciała, jednak jest to proces zajmujący więcej czasu. Jak w ekspresowym tempie pozbyć się śladów henny?
Zmywanie henny z brwi
- ciepła woda oraz mydło - jest to prosty i skuteczny sposób na usuwanie henny, jednak postaraj się zrobić to niemalże natychmiastowo po farbowaniu.
- płyn do demakijażu - kiedy minęło już więcej czasu od nałożenia henny, jednym ze sposobów rozjaśnienia włosków o kilka tonów jest użycie płynu micelarnego.
- pianka do golenia - skutecznym sposobem może okazać się również nałożenie na brwi pianki do golenia, a następnie - zmycie jej za pomocą nasączonego wodą wacika lub samą wodą.
Zmywanie henny z włosów
- szampon przeciwłupieżowy - są to rodzaje szamponów, które zwykle mocniej oddziałują na włosy i skórę głowy. Kilkurazowe umycie włosów tym preparatem spowoduje rozjaśnienie henny.
- soda oczyszczona i szampon - podczas mycia włosów, należy zmieszać szampon z sodą oczyszczoną. Po umyciu włosy należy spłukać i użyć płukanki z octu jabłkowego lub z soku z cytryny.
- miód i cytryna - pokrycie włosów na całej długości mieszanką z miodu i soku z cytryny to naturalna metoda, która nie tylko usunie barwnik, ale też zregeneruje włosy.
Zmywanie henny ze skóry
- peeling. Peeling gruboziarnisty, który usuwa pozostałości martwego naskórka, może okazać się równie skuteczny przy usuwaniu barwnika. Jeśli jednorazowy zabieg nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, należy powtórzyć pielęgnację peelingiem za jakiś czas.
- sok z cytryny - pocieranie przekrojoną cytryną, miejsca z nałożoną wcześniej henną pomoże rozjaśnić skórę i pozbyć się niechcianej koloryzacji.
- płyn do usuwania henny, zmywacz do henny - profesjonalny preparat w najlepszy sposób poradzi sobie z zabarwieniem skóry, a także nie powinien wywołać jej podrażnienia czy przesuszenia.
Więcej o tym, jak zmyć hennę przeczytasz tu: https://estetico.pl/jak-zmyc-henne.
Henna to przede wszystkim zdrowy i bezpieczny sposób farbowania włosów oraz ciała. Nie tylko koloryzuje włosy, ale także pozytywnie wpływa na kondycję i ich strukturę. Odżywia, nie wywołuje podrażnień skóry, a oprócz tego jest naturalna i przyjazna środowisku! Aby uniknąć zabrudzeń w czasie farbowania i bałaganu - wyłóż miejsce "hennowania" folią lub gazetami, na najbardziej skłonne do zabrudzeń miejsca nałóż tłusty krem, ubierz jednorazowe rękawiczki i zabezpiecz swoje ubranie.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.