Bardzo ważnym elementem obchodów Dnia Patrona był Internetowy Konkurs Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie, którego celem stało się upowszechnianie wiedzy o SPP. Konkurs odbywał się pod patronatem Grzegorza Pudy, ministra rolnictwa i rozwoju wsi, za co organizatorzy konkursu wyrażają wdzięczność.
Współorganizatorami wydarzenia byli: 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny, który mieści się na terenie SPP, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej i Wojskowe Biuro Historyczne.
W konkursie wzięły udział 132 osoby z 21 szkół. Wszyscy uczestnicy wykazali się szczegółową wiedzą o SPP. O wynikach zadecydowały minimalne różnice.
Konkurs został przeprowadzony w 2 kategoriach. Laureatami konkursu w kategorii szkoły podstawowe zostali:
- I miejsce - Dominika Podleś - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej,
- II miejsce - Antoni Koda - Szkoła Podstawowa w Szumowie,
- III miejsce - Bartosz Polak - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza
Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej,
Wyróżnienie - Blanka Gromek - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ludwika Bociańskiego w Komorowie.
Laureatami konkursu w kategorii szkoły ponadpodstawowe zostali:
- I miejsce - Izabela Aniołowska - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach,
- II miejsce - Kinga Dąbkowska- Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej,
- III miejsce - Dawid Zakrzewski - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie,
Wyróżnienie - Oliwia Michalak - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu.
Organizatorzy i współorganizatorzy konkursu gratulują laureatom. Oprócz atrakcyjnych nagród indywidualnych dla laureatów do każdej szkoły, z której uczniowie wzięli udział w konkursie, zostanie przesłana książka pt. "Szkoła Podchorążych Piechoty. Zarys Historii".
Podziękowanie złożono także współorganizatorom konkursu: płk Leszkowi Iwańcowi za życzliwą współpracę, udostępnianie bogatych zbiorów "Izby Tradycji", żywe lekcje historii w alejach pomników królów, hetmanów, dowódców powstania listopadowego dla młodzieży oraz za to, że z tego historycznego miejsca mogły zostać ogłoszone wyniki konkursu.
- Zbigniewowi Chrupkowi, staroście ostrowskiemu, i zarządowi, za codzienną współpracę i ufundowanie nagród.
- Sławomirowi Cenckiewiczowi - dyrektorowi Wojskowego Biura Historycznego, za przekazanie szkole cennych dokumentów o SPP i nagród.
- rodzicom i Radzie Rodziców szkoły za ufundowanie nagród.
Dyrektor Roman Malicki dziękuję serdecznie również osobom, które upowszechniały informacje o konkursie, nauczycielom (Annie Parys, Alinie Sobotce i Radosławowi Suchodolskiemu), którzy wspierali w przygotowaniu konkursu, dyrekcjom szkół, opiekunom i wszystkim uczestnikom.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.