Na plus
Jeśli chodzi o zaufanie, to na pierwszym miejscu znajduje się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Ufność wobec niego wyraża 40,6 proc. badanych i jest to niewielki spadek w porównaniu z majem. Na drugiej pozycji są premier Mateusz Morawiecki i prezydent Polski, Andrzej Duda. Obaj osiągnęli wynik 40,5 proc.
Spośród tych liderów respondenci najbardziej krytycznie odnoszą się do prezydenta, który otrzymał aż 50,4 proc. negatywnych odpowiedzi. W przypadku Trzaskowskiego i szefa rządu było to odpowiednio 42,2 proc. i 45,3 proc.
Komu jeszcze ufamy?
- Lider Polski 2050, Szymon Hołownia (36,6 proc.),
- prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz (33,8 proc.),
- były premier, Donald Tusk (32,7 proc.),
- prezes PiS, Jarosław Kaczyński (30,9 proc.),
- marszałek Senatu RP, Tomasz Grodzki (27,7 proc.),
- marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek (26,8 proc.).
Minister traci
Porównując te wyniki z majowymi, widać wyraźnie, że spada zaufanie do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. O ile przed miesiącem sympatią darzyło go 33,9 proc. ankietowanych, obecnie jest to 25,4 proc.
Pozostali, poza Kaczyńskim, liderzy Zjednoczonej Prawicy, znajdują się poza pierwszą dziesiątką zestawienia. Jarosław Gowin osiągnął wynik 19,4 proc., a Zbigniew Ziobro 15,8. Polityków rozdziela przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka (16,7 proc.).
Komu nie ufamy?
Polacy najwięcej negatywnych uczyć mają w stosunku do Zbigniewa Ziobry (68,7 proc. mu nie ufa), Jarosława Kaczyńskiego (58,5 proc.) oraz Jarosława Gowina i Krzysztofa Bosaka, którzy osiągnęli w tej części wynik 56,7 procent.
Minister Niedzielski spadł w rankingu zaufania, a jego pozycja wzrosła w części dotyczącej nieufności. Jeszcze w maju negatywnie do polityka było nastawionych 33,9 proc. zapytanych o zdanie, a teraz jest to 44,2 proc.
Źródło zdjęcia: News4Media
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.