Medal Pro Bono Poloniae, nadawany w uznaniu szczególnych zasług w upowszechnianiu wiedzy o historii walk niepodległościowych, krzewieniu postaw patriotycznych w polskim społeczeństwie, a także kultywowaniu oraz popularyzacji poza granicami Kraju wiedzy o tradycjach niepodległościowych, otrzymali: Mirosław Widlicki, Grażyna Rudnik i Stanisław Jastrzębski.
Medal Pro Patria, nadawany w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymali: Rafał Kowalczyk, Jerzy Bauer, Zofia Klepacka i Ewa Anna Kamińska.
Krzyż Służby Niepodległościowej nadawany jest m.in. osobom w szczególny sposób wspierającym działania Formacji Niepodległościowej w czasach po odzyskaniu niepodległości. Otrzymali go:
Robert Gołaszewski, Cezary Pałubiński, Marta Wójcik, Ryszard Ejchelkraut, Stanisław Skłodowski, Krzysztof Twardziak i Tadeusz Staniaszek.
Medal za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, przyznawany za wybitne działania w dziedzinie rozpowszechniania wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, SZP-ZWZ-AK oraz zasługi w zadaniach realizowanych na rzecz bohaterów, otrzymali: Agnieszka Bonisławska, Piotr Wójcik, Krystyna Wyszyńska-Kołakowska, Jędrzej Janiszewski, Piotr Olenierak, Izabela Joanna Zalewska, Alina Skłodowska i Anna Skonieczna-Zambroń.
Po odznaczeniach odczytano Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową, aby uczcić pamięć wszystkich rodaków, którzy walczyli o niepodległość Polski. Delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej.
Odbyła się jeszcze część artystyczna dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej z Brudek Starych. Wojskową asystę honorową wystawił 22. Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w Komorowie.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.