Odtworzony teledysk pomógł zrozumieć widowni, na czym polega szabat. Ponadto słuchacze dowiedzieli się, że w przeszłości społeczność żydowska stanowiła prawie 50% ludności mieszkającej w Broku, a kultura polska i żydowska przeplatały się tu ze sobą. Pani Renata nadmieniła, że na cmentarzu żydowskim w Broku są niespotykane macewy z dużych kamieni polnych. Prelegentka omówiła także bogatą symbolikę macew. Dzieci i młodzież uświadomiły sobie, że Żydzi, ich kultura i historia, to nie jest świat, który zniknął, a pamięć o minionych wydarzeniach trzeba pielęgnować.
Działania prowadzone w ramach programu edukacyjnego to elementy towarzyszące ceremonii odsłonięcia tablicy na cmentarzu żydowskim w Broku. Ceremonia odbędzie się 5 października. Są realizowane w ramach projektu Żydowskie dziedzictwo kulturowe możliwego dzięki grantowi udzielonemu Muzeum "Polin" przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.
Cmentarz żydowski w Broku został upamiętniony w ramach programu Oznakowanie cmentarzy żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.