Metalowe, plastikowe czy drewniane?
Ostatnimi czasy królują oprawki metalowe. Traktowane są jako biżuteria naszej twarzy. Są niezwykle eleganckie i wytrzymałe, ale mają także wadę. Są znacznie cięższe od takich wykonanych z plastiku, a po całym dniu noszenia mogą wywoływać dyskomfort. Te z tworzywa sztucznego ważą zdecydowanie mniej. Ich dodatkową zaletą jest także gama kolorystyczna, która jest naprawdę szeroka. Plastikowe oprawki możemy nabyć także w dużo niższej cenie. Nie są jednak tak wytrzymałe jak te wykonane z metalu. Kolejnym typem oprawek jest rodzaj drewniany. To propozycja zdecydowanie dla bardziej odważnych osób, które nie lubią szablonowych rozwiązań. Drewniane oprawki, tak jak te plastikowe, również dostępne są w wielu wzorach i kolorach.
Okulary z powłoką
Po wyborze idealnych oprawek przychodzi czas na dostosowanie szkieł. Ich moc dopasowuje nam specjalista, a zrobi to na podstawie badania oczu i wady wzroku. Jednak oprócz tego możemy zdecydować się także na zastosowanie na szkłach odpowiedniej powłoki. Do wyboru jest ich kilka. Na przykład powłoka Blue Blocker pochłania nadmiar światła niebieskiego, które jest emitowane przez wiele ekranów (telewizorów, komputerów czy smartfonów). Tym samym BB zwiększa komfort i eliminuje problem zmęczenia i bólu głowy. Niezwykle przydatna wydaje się także powłoka antyrefleksyjna, która chroni nasze oczy przed refleksami świetlnymi. To zdecydowanie opcja warta uwagi wszystkich kierowców, którzy borykają się z problemem ze wzrokiem podczas prowadzenia auta.
Jeżeli w trakcie chłodniejszych dni denerwuje nas efekt mgły, pojawiający się na okularach po tym, gdy wejdziemy do ciepłego pomieszczania, powinniśmy postawić na powłokę hydrofobową. Ta wygładzi powierzchnię soczewek i sprawi, że takie okulary będą szybciej odparowywać oraz staną się łatwiejsze w czyszczeniu.
Źródło zdjęcia: iStock
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.