Bezpieczne zakupy przedświąteczne

Dodano: 1 grudnia 2021 10:31, Autor: KWP, red. Miłosz Magrzyk

Już tylko niecały miesiąc pozostał do świąt Bożego Narodzenia. Przed nami zakupy zarówno prezentów, jak i produktów niezbędnych do przygotowania potraw świątecznych. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie.
W sklepach i galeriach kuszących promocjami widać większą liczbę klientów. Takie duże skupiska ludzi to idealne warunki do działania dla kieszonkowców. W związku z tym, robiąc zakupy, pamiętajmy o kilku
zasadach, które zwiększą nasze bezpieczeństwo.

REKLAMA



1. Przed wybraniem się na zakupy zrób szczegółową listę produktów, których potrzebujesz. Listę warto posegregować na kategorie typu: nabiał, chemia itp., co pozwoli zaoszczędzić czas potrzebny na zrobienie zakupów i uniknąć nerwów spowodowanych koniecznością ponownego udania się do sklepu.

2. Unikaj trzymania portfela, kluczy, telefonu czy dokumentów w tylnej kieszeni spodni lub zewnętrznej kieszeni płaszcza bądź kurtki.

3. Wchodząc do sklepu, upewnij się, że torebka czy plecak, które posiadasz, są zamknięte/zasunięte.

4. Staraj się nie mieć przy sobie dużej ilości gotówki. Jeżeli jednak wymaga tego sytuacja, nie trzymaj jej w jednym miejscu. Jeżeli preferujesz płatności kartą, nie zapisuj kodu PIN bezpośrednio na karcie ani w żadnym miejscu widocznym dla innych.

5. Podczas samych zakupów, jak również podczas ich pakowania do samochodu, nie pozostawiaj torebki czy portfela bez nadzoru. Staraj się również pilnować swoich zakupów.

6. Nie noś torebki na ramieniu. Jeżeli możesz, przewieś ją przez tułów.

7. Zachowaj czujność w zatłoczonych miejscach, w komunikacji miejskiej.

8. Stosuj się do aktualnych zaleceń w sprawie środków ochronnych, w tym noszenia maseczki.

Bez względu na pandemię są osoby preferujące zakupy w sieci. Taki sposób to z pewnością wygoda i oszczędność czasu.

Robiąc zakupy on-line, również powinniśmy zachować czujność i przestrzegać kilku zasad:

1. Kupując na platformach handlowych, starajmy się wybierać te posiadające ochronę kupującego. W ten sposób będziemy dodatkowo chronieni w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów ze sprzedającym.

2. Przez zakupem sprawdźmy opis oferty. Ważne jest, aby zapoznać się z całym opisem udostępnionym przez sprzedającego, gdyż zamieszczane opisy mogą zawierać dodatkowe, istotne dla nas informacje, rzutujące na podjęcie decyzji o jego zakupie.

3. Decydując się na droższy zakup, warto skorzystać ze sprawdzonego sprzedawcy. Jeżeli nie jest to możliwe, poszukaj informacji o tym, jak długo jest on aktywny na stronie, jaki jest jego standardowy asortyment oraz jak jest oceniany przez innych kupujących.

4. Jeżeli sprzedawca nie jest bezpośrednim dystrybutorem produktu, a posługuje się zdjęciem producenta, porównajmy zamieszczone zdjęcie z tymi umieszczanymi przez innych użytkowników lub poprośmy o dosłanie zdjęć rzeczywistych danego przedmiotu. Nie tylko upewnimy się, że produkt wygląda tak jak jest reklamowany, ale również, że sprzedawca jest w jego posiadaniu.

5. Przy zakupie danej rzeczy warto się rozeznać, jaki jest jej zakres cenowy. Jeżeli cena jest podejrzanie niska (i nie ma informacji o promocji), warto zapytać sprzedającego o powód. Istnieją również strony, które nie słyną z uczciwych praktyk marketingowych. Warto o tym pamiętać.

6. Decydując się na konkretną ofertę sprzedaży, warto zobaczyć z jakiego rejonu czy kraju nasz produkt będzie wysyłany. Warto mieć to na uwadze, jeżeli zależy nam na czasie dostarczenia, a także na kosztach przesyłki.

7. Sprawdź czas wysyłki produktu. Jest to istotne, jeżeli zależy nam na szybkim czasie dostarczenia zamówienia. Jeżeli zależy nam również na oryginalności produktu, warto się upewnić, że nie jest on wysyłany od tzw. bezpośredniego producenta z Chin.

8. Wybieraj opcję opłaty za pobraniem, zapłaty dopiero w momencie odebrania produktu. Wpłacanie całej kwoty przed otrzymaniem towaru może skończyć się stratą czasu i pieniędzy.



Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Nie spożywaj tych produktów! Mogą powodować zatrucia i nowotwory

1 grudnia 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat o zagrożeniu związanym z dwoma produktami spożywczymi. W jednej z kiełbas wykryto salmonellę. Suplementy diety zaś mają w składzie substancję zanieczyszczoną rakotwórczym tlenkiem etylenu. Sprawdź, czy masz w swoim domu wyroby wycofane z obrotu.

Uczczono pamięć prof. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego (zdjęcia)

1 grudnia 2021, UG w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Jastrzębowski był naukowcem, wynalazcą, botanikiem, fizykiem i zoologiem.

Będzie wielkie poszukiwanie informatyków. Kto ich potrzebuje?

1 grudnia 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Wkrótce do pracy trzeba będzie tysięcy informatyków. Mają służyć w rządowej formacji i przy rekrutacji mają być traktowani wyjątkowo.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]