OKKK. Listopad pod znakiem intensywnych startów (zdjęcia)

Dodano: 12 grudnia 2021 09:41, Autor: OKKK, red. Miłosz Magrzyk

W czterech turniejach stojących na wysokim poziomie zawodnicy OKKK wywalczyli 13 złotych medali, 4 srebrne i 10 brązowych.
Kyokushin Cup 8 - Zielonka, 6.11.2021

W tym prestiżowym turnieju Ostrowski Klub Karate reprezentowali w większości zawodnicy, którzy nie mogli wystartować na zawodach OZKWM następnego dnia, czyli juniorzy, juniorzy młodsi i część młodzików. Świetnie zaprezentowali się starsi zawodnicy. I miejsca (złote puchary) wywalczyli: Ewa Pasek, Zuzanna Pasek, Kacper Podbielski i Borys Gospoś, II miejsca, po trudnych pojedynkach, przypadły Adamowi Kwasiborskiemu i Mateuszowi Akackiemu, III miejsce wywalczył Paweł Czupryniak. Bardzo dobre walki stoczyli: Przemysław Wielądek, Filip Wilczyński i Wiktor Wierzchoń. To był bardzo mocny turniej rozegrany w ramach bardzo wymagających przepisów, gdzie zakres dozwolonych technik był taki jak na mistrzostwach Europy lub świata. Podczas turnieju sędzią maty był sensei Radosław Grabowski.

Klubowe Grand Prix Mazowsza OZKWM - Radzymin - 7.11.2021

Zawody Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego rozegrane zostały w Radzyminie. Zgromadziły one zawodników z klubów zrzeszonych w OZKWM. Jak zwykle ten turniej miał bardzo dobrą frekwencję, co sprawiło, że o każde miejsce trzeba było mocno walczyć. Zawodnicy OKKK również stanęli na wysokości zadania. Mimo że tym razem drużyna była w okrojonym składzie, to Adam Kwasiborski wywalczył złoto, a Przemysław Wielądek, Laura Wielądek, Mateusz Akacki i Izabella Trochimiak wywalczyli brązowe medale. W zawodach walczyli reprezentanci 18 klubów karate z Mazowsza.

V IKO MatsushimaPolish Open - 20.11.2021, Wasilków

W tych zawodach wszyscy zawodnicy OKKK, którzy walczyli tego dnia, stanęli na podium. Był to bardzo dobry turniej, szczególnie że obsada była bardzo silna, a na turnieju pojawili się również zawodnicy z innych krajów: Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy czy Białorusi.

Pierwsze miejsca wywalczyli: Aleksander Cydejko, Ewa Pasek, Adam Kwasiborski, Filip Wilczyński, Kacper Frączyk, po srebro sięgnęła Weronika Kempista, a brąz przypadł Izabelli Trochimiak.

W zawodach wzięło udział 150 zawodników z 6 krajów, reprezentowanych przez 15 klubów. Zawody zorganizował Klub Kyokushin Team Wasilków, który prowadzi sensei Mirosław Jurowczyk (3 dan). Drużynę OKKK poprowadził na tych zawodach sensei Tomasz Marcjaniak.

Tego samego dnia odbył się również Turniej w Lublinie.

VI Koyagi Cup - 20.11.2021

Turniej zorganizował Klub KS Budokai WKB Lublin. W tych zawodach wystartowało 10 reprezentantów OKKK i większość z nich sięgnęła po trofea.

Złoto wywalczyli: Tomasz Galczinskij, Damian Cymerman, Borys Gospoś, srebro wywalczył Mateusz Akacki, brązowe medale trafiły do Pawła Czupryniaka, Olgierda Kempistego, Kacpra Dzierżanowskiego. Dodatkowo Damian Cymerman zdobył 3 miejsce w kata.

W zawodach wystartowało 206 zawodników z 15 klubów karate kyokushin. Podczas rywalizacji drużyną opiekował się sensei Radosław Grabowski, który również sędziował.