Ze statystyk Google'a wynika, że tylko w 2020 roku firma musiała wyciąć ze Sklepu Play ponad 962 tys. aplikacji, czy to szkodliwych, czy sprzecznych z regulaminem w inny sposób. Równolegle pod topór poszło 119 tys. kont programistów, którzy szemrany software publikowali- wyjaśniano w publikacji.
Nowe zasady są bardziej rygorystyczne, co znacznie ogranicza oszustom możliwości rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania. Teraz każdy użytkownik udostępniający aplikacje musi podać swoje dane teleadresowe (włącznie z adresem zamieszkania) oraz potwierdzić wiarygodność w procesie dwuetapowym, również poprzez numer telefonu.
Pomimo to na rynek wciąż trafiają programy, które za pomocą specjalnych nakładek mogą nie tylko wyłudzać dane, ale również atakować właścicieli smartfonów niechcianymi reklamami. Aby zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy, warto śledzić komunikaty o aplikacjach usuniętych z obrotu. Choć w przypadku wykrycia zagrożenia zablokowana zostaje możliwość ich pobrania, nie usuną się automatycznie z urządzeń, na których już zostały zainstalowane. Należy zrobić to samodzielnie. Poniżej przedstawiamy listę programów, których lepiej pozbyć się ze smartfonu czy tabletu. Są wśród nich m.in.: translatory, narzędzia do upiększania zdjęć i komunikatory:
- All Good PDF Scanner,
- Mint Leaf Message-Your Private Message,
- Unique Keyboard - Fancy Fonts & Free Emoticons,
- Tangram App Lock,
- Direct Messenger,
- Care Message,
- Part Message,
- Paper Doc Scanner,
- Blue Scanner,
- Hummingbird PDF Converter - Photo to PDF,
- Private SMS,
- One Sentence Translator - Multifunctional Translator,
- Style Photo Collage,
- Meticulous Scanner,
- Desire Translate,
- Talent Photo Editor - Blur focus,
- Auxiliary Message,
- Super Message,
- Helicopter Attack - New,
- Assassin Legend - 2020 New,
- Helicopter Shoot,
- Sun Pro BeautyCamera.
Źródło zdjęcia: iStock
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.