Uczestnictwo w klubie seniora sprawia, że można aktywnie wypełnić wolny czas. To sposób na miłe spotkania, wymianę doświadczeń, udział w imprezach kulturalnych, a także rozwijanie indywidualnych możliwości artystycznych.
15 października 2014 roku klub seniora został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego w Warszawie jako stowarzyszenie dobrowolne, samorządne, trwale zrzeszone i powołane w celach niezarobkowych.
Stowarzyszenie realizuje swoje cele między innymi poprzez:.
- prowadzenie zespołu muzyczno-wokalnego (prowadzone przez Teresę Litwę),
- wyjazdy na imprezy kulturalne i artystyczne,
- organizowanie wystaw twórczości miejscowych rękodzielników pod hasłem Ocalić od zapomnienia,
- współpracę z władzami środowiskowymi na rzecz rozwoju środowiska lokalnego,
- kultywowanie zwyczajów i obrzędów ludowych w środowisku.
Członkowie klubu przekonali się, że na naukę nigdy nie jest za późno zapisując się na zajęcia prowadzone w ramach UTW. Były to zajęcia usprawniająco-rekreacyjne, wokalno-emisyjne oraz wykłady psychologiczne, społeczno-polityczne oraz wykłady o tematyce zdrowotnej.
W znacznym stopniu wzrosła aktywność artystyczna wśród osób zrzeszonych w klubie seniora. Wiele z nich śpiewa, recytuje. Podniosłym akcentem pracy klubu jest zespół wokalno-instrumentalny liczący obecnie 20 osób. Zespół uczestniczy w imprezach środowiskowych, takich jak Dzień Kukurydzy, Powitanie Lata, uczczenie kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę, lub organizując akademie środowiskowe, m.in. w kościele. Wielokrotnie są to koncerty wyjazdowe (Boguty-Pianki, Sokołów, Zaręby-Kościelne, Chmielewo, Ostrów Maz.), lub też udziały w organizowanych wieczorach wigilijnych na terenie gminy, dożynkach powiatowych.
W ramach kultywowania zwyczajów i obrzędów ludowych w środowisku klubu zorganizował 3 wystawy pod hasłem Ocalić od zapomnienia, prezentując twórczość artystyczną członków klubu. Eksponaty wystaw to m.in. koronkarstwo, hafty oraz obrazy wykonane haftem krzyżykowym. Wystawy były organizowane w Bibliotece Publicznej w Andrzejewie. Obecnie klub liczy 38 członków.
W skład zarządu klubu wchodzą następujące osoby:
- przewodnicząca - Teresa Świderska,
- sekretarz - Teresa Litwa,
- skarbnik - Elżbieta Szwarc,
- członkowie zarządu - Agnieszka Klimonda, Barbara Załuska.
Komisja rewizyjna
- Janina Grabowska oraz Tadeusz Rutkowski.
Z okazji 10-lecia istnienia klubu 24 lutego 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Andrzejewie obyło się spotkanie podsumowujące jego działalność.
W czasie spotkania przedstawiono najważniejsze wydarzenia z życia klubu. Podczas spotkania wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera złożyła gratulacje i serdeczne podziękowania za wieloletnią owocną współpracę. W ramach prezentu wójt przekazała na ręce przewodniczącej klubu bon pieniężny, który ma pomóc w realizacji kolejnych przedsięwzięć.
Źródło zdjęć: UG w Andrzejewie
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.